bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > 60 Yaş Ücretsiz Kartlar belediyenin güvencesinde

60 Yaş Ücretsiz Kartlar belediyenin güvencesinde

25.07.2020 13:02 12 14 16 18 yazdır
Şehir içi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanan 60 ve 65 yaş üstü vatandaşların maliyeti Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeniyor. Yeni düzenlemeyle birlikte ücretsiz kartların maliyeti 1.25 TL olarak belirlendi.
60 Yaş Ücretsiz Kartlar belediyenin güvencesinde

Kasım AKAN-Erzurum Yenigün Gazetesi

Dolmuşların yükünü hafifletmek ve mevcut giderlere destek olmak için Erzurum Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği yeni uygulama ücretsiz biniş yapan vatandaşları da rahatlattı.  Özellikle ücretsiz bindikleri için adeta psikolojik baskı altında kalan yaşlıların yüzünü güldüren uygulama dolmuş sahiplerini de rahatlatmış durumda.

60 yaş üstü vatandaşların ücretsiz bindikleri dolmuşlar artık belediyeden belli oranda ücret alıyor. Alınan ücretle birlikte psikolojik rahatlık elde eden yaşlılar daha rahat ulaşım imkânı yakalamış oldular.  Düzenlemeyi duyduklarında sevindiklerini ve otobüs sürücülerinin uygulamış oldukları baskıyı hissetmemeye başladıklarını ifade eden yaşlılar “belediyenin bizlere sahip çıkması ve daha rahat ulaşım imkânı sunması bizleri mutlu etmiştir. Bizler dolmuşlara binmekte zorluk çekiyorduk; çünkü adeta psikolojik olarak baskı altında hissediyorduk.

Sürücülerin büyük bir çoğunluğu bizleri araçlarına almak istemiyorlardı.  Yeni uygulamayla birlikte dolmuş sürücüleri de bize olan bakışlarını değiştirmiş oldular. Bu uygulamanın yerinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Umarız artık sürücüler bizlere mobing uygulamazlar ve bizlerde hakkımız olan ulaşımı elde etmiş oluruz” ifadelerine yer verdiler.

Dolmuşlarda memnun

Getirilen yeni uygulamayla birlikte ücretsiz sayılan 60 yaş üstü yolcuların belli bir ücretini belediyeden tahsis ettiklerini ve bu uygulamanın kendilerini rahatlattığını dile getiren dolmuş sürücüleri “ ciddi bir külfetten az da olsa kurtulmuş olduk. Giderlere oranla gelirlerimiz bizleri dibe sürüklüyordu ve yeni düzenlemeyle birlikte az da olsa rahatlamış olduk. Yaşlılarımızın da daha rahat olabilmeleri bu şekilde sağlanmış oldu. Çünkü bazı sürücülerimiz bu durumdan dolayı yaşlılarımızı istemeden de olsa üzüyorlardı.

Ücretsiz oldukları ve dolmuşların kar elde edememesi gibi nedenlerden dolayı bu durum yaşanıyordu. Bizler de elbette böyle bir durumdan rahatsız oluyorduk. Yaşlılarımıza daha saygılı davranmak konusunda biraz da sorumluluk almamız gerekiyordu. Neyse ki belediyemiz gerekli adımı attı ve dolmuş sürücüleriyle birlikte ücretsiz binen vatandaşlarımızı da rahatlatmış oldu” diye konuştular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri