kültür
19 Mart 2019 Salı
Anasayfa > Yerel > AGD KUDÜS ZULMÜ İÇİN SOKAĞA İNDİ

AGD KUDÜS ZULMÜ İÇİN SOKAĞA İNDİ

16.05.2018 09:43 12 14 16 18 yazdır
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İsrail tarafından Kudüs halkına yapılan zulmü protesto etmek için kent meydanında basın açıklaması yaptı.
AGD KUDÜS ZULMÜ İÇİN SOKAĞA İNDİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 Aralık 2017'de Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan etmesinin ardından, ABD yönetimi büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması üzerine Filistin’de başlayan ayaklanmada şehit olan Filistin halkı için Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Erzurum kolu kent meydanında toplandı.

Kent meydanında bir araya gelen vatandaşlar öğle namazından sonra Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula tarafından Lalapaşa Camii’nde şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazından sonra AGD Erzurum kolu vatandaşlarla birlikte sloganlar atarak basın açıklamasında bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği Erzurum 3’üncü Bölge Başkanı Mehmet Pamuk tarafından yapılan basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Bugün işgalci İsrail yine Filistin’de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz 2000’in üzerinde yaralımız bulunuyor. Seçildiği günden beri, ABD başkanları gibi, dünyaın baş belası olan Trump küstahlıklarına devam ediyor. Trump, 7 ay önce “ABD’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağız” demişti. Geçtiğimiz hafta Kudüs sokaklarına Arapça, İngilizce ve İbranice “ABD Büyükelçiliği” levhaları asılmıştı. Bugün 15 Mayıs işgalci İsrail’in sözde bağımsızlığının ilanının 70. Yıldönümü. Katil ABD ve işgalci İsrail bu sözde bağımsızlığın 70. Yılını Müslüman kanı dmkerek kutlama kararı almışlar ve şimdi bu şeytani kararın gereğini yapıyorlar. ABD ve İsrail’in bu kararları göstere göstere uygulamaları karşılarında ciddi bir mukavemet göremedikleri içindir. 7 ay önce dünyanın baş belası Trump, ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını ilan ettiğinde, başta Türkiye olmak üzere İslam Ülkelerinde ki tüm hükümetler gerçekçi bir tepki ortaya koysalardı ABD ve İsrail böyle bir uygulamaya cesaret edemezdi. Ancak İslam ülkelerindeki hükümetler, halkın tepkisini savuşturmak adına ekranlarda ABD ve İsrail’e çıkışıp kapalı kapılar ardında her türkü işbirliğini yaparlarsa elbette Siyonizm bundan cesaret bulur. Kim ne derse desin, İsrail, meşru bir devlet değil ve bir terör örgütüdür. İsrail, bu coğrafyanın doğal bir devlet değil, bir işgalcidir. İsrail’le her türlü ilişki Siyonist teröre destek olmak, akan kana ortak olmaktır. ABD ve İngiltere, İsrail’in hamisidir. ABD ile stratejik müttefik olanların İsrail düşmanlığı tiyatrodur, İsrail’le her türlü anlaşmayı yapanların İsrail düşmanlığı tiyatrodur. İsrail’le mütemadiyen ticaret hacmini artıran hükümetlerin İsrail’in küstahlıklarına katkı sunduğunu kim inkar edebilir? Siyonist İsrail, şımarıklığının, küstahlığının, eli kanlı oluşunun gereğini yapıyor. Aklı başında olan hiç kimse İsrail’den vicdan ve merhamet beklemediği gibi insanlıkta beklemez. Siyonist İsrail ile barış ve adalet kelimelerinin yan yana gelmesi mümkün değildir. İsrail’e söz söylemek gereksizdir. İsrail sözden değil, ancak güçten anlar”.

İSRAİL İLE İLİŞKİLER KESİLMELİ

Yağmur, yaptığı konuşmasında şunlarla devam etti, “Bizim sözümüz, sitemimiz, serzenişimiz, kendi geleceklerini İsrail’le iyi ilişki kurmakta gören herkesedir. İslam ülkelerinde ki hükümetlere işgalci İsrail ile işbirliği kötülük olarak yapar. İsrail bu topraklarda olduğu sürece bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Müslüman idareciler İsrail’le ilişkiyi ikbal meselesi olarak gördükleri müddetçe zalimlere karşı tek bir cesur adım atamayacaklardır. Teslimiyetçilik emperyalizm’in zihinlerde meydana getirdiği bir tahribattır. Dualarımız tüm Müslümanların Allah’tan başka sığınılacak bir merci aramamaları içindir. Alemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir karar almamış BM’den medet ummuyoruz, Müslümanların lehine tek bir kurşun atmamış NATO’dan medet ummuyoruz, biz kurtuluşu ABD limanına demir atmakta görmüyoruz. Bir Müslüman ülke eğer ABD’ye teslim olmuş ve NATO’nun silahlı gücü olmuşsa mazlumlara kol kanat geremez. Dualarımız tüm İslam ülkelerinin emperyalizmin boyunduruğundan kurtulması ve tüm İslam ülkelerinin yöneticilerinin teslimiyetçi politikalardan uzak durması içindir. Ümitsizlik emperyalizmin kalplerde meydana getirdiği bir tahribattır. Biz İslam Birliği’nin yeniden kurulacağına, Peygamberler şehri Kudüs’ün Peygamber katillerinin işgalinden kurtulacağına ve işgalci terör örgütü İsrail’in Filistin topraklarından sökülüp atılacağına inanıyoruz. İşte bu peygamber katillerinin, bebek katillerinin, lanetlenmiş zihniyetin küstahlığının, şımarıklığının ve hadsizliğinin hesabı sorulacaktır. İsrail bir terör örgütü ve bu örgütün arkasında BM, ABD ve NATO vardır. BM, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır. ABD ile müttefik olan İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail’den hesap sormaya muktedir değildir”.

“EY İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLER YANLIŞTAN DÖNÜN”

İslam Ülkelerinin bir araya toplanıp bu zulme dur demesinin gerektiğini vurgulayan Yağmur, “İslam ülkelerinin yöneticileri, ABD’nin, İsrail’in peşinden gitmekten vazgeçin. Eli ayağı parçalanmış çocuklar aşkına, kafası uçurulmuş, beyni dökülmüş çocuklar aşkın, gözlerinde ki dehşetle yardım bekleyen çocuklar aşkına bu yanlıştan dönün. Herkes biliyor, herkes şahit ki, telefon diplomasisiyle, lanet okumayla, kınamayla zulüm bitmiyor. İsrail yaptırımdan ve güçten anlar. Allah için yırtıp atın İsrail ile yaptığınız anlaşmaları. Bunları yapmaya gücünüz yetmiyorsa çıkın ve gerekçelerinizi söyleyin. Bir buçuk milyar Müslüman, 8 milyonluk İsrail’i tükürse boğar. Korkmayın, siz gereğini yapmazsanız bu milletin içerisinden İsrail’e ve dünyanın tüm zalimlerine haddini bildirecek yiğitler çıkacaktır. Cenabı Allah zalimleri bizim elimizle cezalandıracaktır” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri