27 Şubat 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Araba mezarlığı değil, otopark!

Araba mezarlığı değil, otopark!

09.10.2019 09:48 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’un yanı sıra bölge illerine de hizmet veren Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne ait otoparklar sürücülere artık yetmemeye başladı.
Araba mezarlığı değil, otopark!


Erzurum’un yanı sıra bölge illerine de hizmet veren Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne ait otoparklar sürücüleri büyük bir dertten kurtarıyor. Bölge illerinden gelen hastaların ve yakınlarına ait araçların sıra sıra dizildiği otoparkta, kimi zamanlar araçlar yer bulmakta zorlanırken, Erzurum’un en büyük açık hava otoparkına sahip olan Araştırma Hastanesi’nde yönetim sürücülerin mağdur olmaması için her türlü imkanı adeta seferber ediyor. Hastane etrafındaki arsa ve arazilerin de otoparka çevrilmesi suretiyle vatandaşların mağduriyetini önlemeye çalışan üniversite yönetimi, binlerce araca kapılarını açan otoparklarıyla da “bölgenin en iyisi” unvanını Araştırma Hastanesi’nin elinde tutuyor.

 

YETER Kİ VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN!

Hastane yöneticileri, Araştırma Hastanesi’nin çevresindeki açık otoparkların binlerce araç kapasiteli olduğunu belirterek, kimi zaman bu otoparkların bile yetmediğinin altını çizdiler. Hastaların ve hasta yakınlarının mağdur olmaması için hastane çevresinde binlerce araç kapasiteli birden fazla otopark oluşturduklarını kaydeden hastane yönetimi, “Hastanemize sadece Erzurum’dan değil, bölgenin birçok ilinden hastalar geliyor ve neredeyse tamamına yakını kendi araçlarını kullanıyor. Hal böyle olunca otoparklarda sıra dışı bir yığılma yaşanıyor. Biz bunları da göz önünde bulundurarak, vatandaşımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştular.

 

VATANDAŞIN OTOPARK MEMNUNİYETİ!

Öte yandan hasta yakınları ise, kendi çapındaki devlet hastanelerinin bile kendilerine ait otoparklarının bulunmadığını belirterek, “Araştırma Hastanesindeki otopark, bir hastaneye ait değil de sanki şehit otoparkına benziyor. Binlerce araç bu otoparklardan faydalanıyor ve kimse mağdur olmuyor. Ziyaret saatlerinde yer bulmak biraz daha zor olsa da, genel anlamda konuşacak olursak bölgenin hiçbir ilinde Araştırma Hastanesi’ndeki gibi bir otopark yok. Vatandaşlar olarak bizlere bu imkanı sunan hastane ve üniversite yönetimine teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri