20 Eylül 2020 Pazar
Anasayfa > Yerel > Aradan yıllar geçti CAMİ ORTADA YOK!

Aradan yıllar geçti CAMİ ORTADA YOK!

14.02.2020 09:40 12 14 16 18 yazdır
MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi yerleşkesine yapılacağı açıklanan cami adeta bilmeceye dönüştü.
Aradan yıllar geçti  CAMİ ORTADA YOK!

 


 

MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi yerleşkesine yapılacağı açıklanan cami adeta bilmeceye dönüştü. MNG Mall’ın inşa edildiği bölgedeki cami, yapım çalışmaları sürecinde yıkılmış ve yerine son derece görkemli bir cami yapılacağı ifade edilmişti. 

Aradan yıllar geçmesine rağmen cami projesiyle ilgili herhangi bir adımın atılıp atılmayacağı ise, merak konusu oldu. Erzurum kamuoyu, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi yönetiminin konuyla ilgili olarak mutlaka açıklamada bulunması gerektiğini vurgulayarak, “MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin inşaatı bitti, hizmete açıldı ve üzerinden neredeyse 3 yıl geçecek, ancak camiden halen daha ses çıkmadı. Bir caminin yapımı için bu kadar süredir neden beklendi ya da bekleniyor anlamış değiliz” görüşünü dile getiriyor.
CAMİ YIKILDI, AMA YENİSİ YAPILMADI!

MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin yapıldığı bölgede daha önce bir caminin bulunduğunu hatırlatan Dadaşlar, “MNG yöneticileri, burada AVM’yi inşa ederken, yıkılacak olan caminin yerine yeni bir cami yapılacağını dile getirmişlerdi. Fakat MNG AVM’nin inşaatı biteli yıllar oluyor, hatta hizmete açılmasının üzerinden de 3 yıl geçti. Ancak burada yapılacak olan caminin akıbeti halen daha belli değil. Yani bir cami projesi hazırlamak ve bu projeyi hayata geçirmek bu kadar çok mu zor? Şimdiye kadar o cami iki kez inşa edilmişti, ancak halen daha ses çıkmadı. MNG yönetiminin bu konuda farklı bir düşüncesi mi var, anlamış değiliz” diye konuştular.

 

GÖZLER AYDOĞAN SÜER’E ÇEVRİLDİ

MNG Genel Müdürü Aydoğan Süer’den bu konuyla ilgili bir açıklama beklediklerini dile getiren vatandaşlar, “Genel Müdür Aydoğan Süer, bilmeyece dönüşen bu konuya bir an önce açıklık getirmelidir. Cami projesinin ne aşamada olduğunu, yapılıp yapılmayacağını ve yapılacaksa bu zamana kadar neden beklendiğini kamuoyuna izah etmelidir. Çünkü geçen her yıl proje daha bilinmez bir hale geliyor. Kamuoyu olarak; MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin Genel Müdürü Aydoğan Süer’den net bir açıklama bekliyoruz. Bu hususta tatmin edici bir açıklama yapılmazsa, konuyu sivil toplumun gündemine getirecek ve gerekirse bu platformlar üzerinden sesimizi yükselteceğiz” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri