26 Ekim 2020 Pazartesi
Anasayfa > Siyaset > Aydemir, Aziziye Belediye Başkanlığı’na aday adayı

Aydemir, Aziziye Belediye Başkanlığı’na aday adayı

01.11.2018 19:12 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ESKİ Genel Müdür Yardımcısı Elimdar Aydemir, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den Aziziye Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Aydemir, Aziziye Belediye Başkanlığı’na aday adayı

Aydemir, Aziziye ilçemizin en önemli noktasının turizm olduğunu ve bu açıdan eksikliklerin tespit edilip gidermek adına çalışmalar yapacaklarını ifade ederek şunları söyledi: ’’Çözüm üreten belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz. Aziziye ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını bildiğini ve onların daha rahat ve huzurlu bir yaşama kavuşması için belediyenin imkanlarıyla proje tasarıları oluşturup uygulama sahasına kavuşturacaklarını, ilçemizdeki esnaflarımızın sorunlarını bildiklerini esnaf temsilcilerimiz ile sık sık bir araya gelerek çözmenin gayreti içinde olacağız. Kazandığım birikim tecrübemle AK Parti’mizin büyük hizmet tecrübesiyle, sizlere uzanacak hizmet yolunda sorun üreten değil, çözüm üreten belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz. Bundan dolayı AK Parti’den Aziziye Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu ifade ediyor, takdirin ilk önce Yüce Allah, sonrası genel merkeze ait olduğunu söyleyen Aydemir, Allah yar ve yardımcımız olsun’’ diye konuştu.

Elimdar Aydemir Kimdir?

1963 yılında Erzurum/Aşkale’de dünyaya geldi. Büyükşehir Belediyesi ESKİ genel Müdür Yardımcısı Aydemir, ilk orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Aydemir,1980-83 Şantiye Şefliği, 2000-2002, Ağrı Belediyesi İçme suyu Projesinde Sondaj ve Terfi Merkezi Montaj İşlemleri Kontrolörlüğü, 1985 Erzurum Belediyesi (E.S.O) İşletme Müdürlüğü’nde teknik personel olarak göreve başladı. 1994-1996 Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü kuruluş aşaması Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde Sular İdare Amirliği görevinde bulunan Aydemir, 1994-1999 Yerel Seçimlerinde Dadaşkent (Aziziye) Belediyesi Refah Partisi Meclis Üyeliği, Meclis Başkanlığı, daimi Encümenlik, İmar Komisyon Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı’nı Vekaleten yürütme çalışmalarında bulundu. 2010 yılında Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanalizasyon İşletmesi Dairesi Başkanlığı görevi yaptı. 2016 yılında ESKİ genel Müdür Yardımcılığı görevini halen sürdürmektedir. Aydemir, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri