14 Temmuz 2020 Salı
Anasayfa > Yerel > Bakan Kurum’dan Erzurum parantezi

Bakan Kurum’dan Erzurum parantezi

29.11.2019 09:40 12 14 16 18 yazdır
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülecek olan Hacı Cuma Projesi’nden Ankara’da da bahsetti.
Bakan Kurum’dan Erzurum parantezi

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülecek olan Hacı Cuma Projesi’nden Ankara’da da bahsetti. Bakan Kurum, söz konusu projeyle birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinde de benzer projelere start verildiğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kırım, Ankara Ticaret Odası’nda düzenlenen “4’üncü Uluslararası Ankara Marka Buluşması” toplantısına katıldı. Burada yaptığı konuşmada Türkiye’de değişim ve dönüşüm hamlelerini ifade eden kentsel dönüşüm projelerine start verdiklerini ifade eden Bakan Kurum, start verilen projeler arasında Erzurum Hacı Cuma Projesi’ni de sıraladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, şehirlerin asıl kimliklerine yeniden kazandırılması noktasında çok ciddi adımlar attıklarını kaydederek, “Şehir merkezlerimizi tarihi kimliklerine yeniden kavuşturuyoruz. Bu manada Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve illerinde yürüttüğümüz çalışmalar var” dedi.

 

BAKAN KURUM SÖZ VERMİŞTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz haftalarda da Erzurum’a gelmiş ve başta Kültür Yolu Projesi olmak üzere Hacı Cuma Kentsel Dönüşüm Proje sahasında da incelemelerde bulunmuştu. Erzurum’da, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm projelerine tam destek vereceğini açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzurum kamuoyundan büyük takdir görmüştü.

Bakan Kurum’un Erzurum’a gösterdiği özel ilginin altında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in girişimleri yatarken, Başkan Sekmen de, Erzurum’u çarpık yapılaşmadan kurtarıp, şehri özüyle buluşturma planlarından bahsetmişti.

 

MİMARI BAŞKAN MEHMET SEKMEN

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’daki kentsel dönüşüm projeleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yönelik olarak sık sık gerçekleştirdiği ziyaretlerle biliniyordu. Sekmen, Bakan Kurum’la Ankara’da defalarca bir araya gelmiş ve projelerin hayata geçirilmesinin Erzurum için taşıdığı anlam ve önemden bahsetmişti. Bakan Kurum’un, söz konusu projeleriçin verdiği destek sözünü kuvveden fiile geçirmiş olması memnuniyetle karşılanırken, Ankara’daki toplantıda Erzurum için özel bir parantez açmış olması da, durumun ciddiyetini adeta gözler önüne serdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri