bykşhr
31 Mayıs 2020 Pazar
Anasayfa > Yerel > Başkan Sekmen net konuştu

Başkan Sekmen net konuştu

02.12.2019 09:42 12 14 16 18 yazdır
Başkan Sekmen, söz konusu arsaların akıbetlerinin ne olacağı yönündeki soruları yanıtladı.
Başkan Sekmen net konuştu

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, uzun yıllardır metruk halde bekleyen ve yıkımına başlanan Aziziye Araştırma Hastanesi ile New City konutlarının arsalarına dair konuştu. Başkan Sekmen, söz konusu arsaların akıbetlerinin ne olacağı yönündeki soruları yanıtladı. Sekmen, “New City konutlarına ait arsaları muhtemelen ya satacağız ya da kendimiz değerlendireceğiz. Hastane binasının bulunduğu arsanın, mülkiyet olarak da bizimle bir ilgisi yok. O arsa Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın, bu yüzden orayla ilgili zaten tasarrufumuz olamaz” dedi.

Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi olarak 2 bin 500’den fazla konut yaptıklarını, bunun sadece 2 bin 400’ünü sosyal konut olarak inşa ettiklerini dile getiren Başkan Mehmet Sekmen, 600 tane de lüks konut yaptıklarını hatırlatarak, “O konutları da, sırf arsayı satamadığımız için yaptık” diye konuştu.

 

ATATÜRK EVİ’NİN ÇEVRESİ AÇILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Evi civarında yapılan çalışmaları da hatırlattı. Sekmen, “Hepiniz biliyorsunuz, o bölge tam bir mezbelelikti. Ama bu gün oradaki çarpık yapılaşmayı artık göremezsiniz, hepsi boşaltıldı. Orada şehir merkezi olması hasebiyle de, mimarisiyle göz kamaştıracak bloklar inşa ediyoruz. Orası önümüzdeki yıl inşallah otoparkından çevre düzenlemesine kadar muhteşem bir alana dönüşecek. Böylece hem Atatürk Evi’nin çevresi açılmış olacak. İnanın ben oraya misafir götürmeye bile çekiniyordum, ama önümüzdeki yıl orayı herkes görecek. Caminin önünde meydan yapıyoruz, yolları birbirine bağlayacak şekilde bir dinlenme alanı olacak orası. Parkımız olacak orada” şeklinde konuştu.

 

ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR!

Öte yandan Başkan Sekmen, Büyükşehir Belediyesi’nin banka hesaplarına bloka konulduğu yönündeki iddiaları ise yalanladı. Belediyenin borçlarıyla ilgili olarak oluşturulan spekülasyonunun tamamen algı oluşturma amacı taşıdığını dile getiren Başkan Sekmen, “Borçlanmadan yürümeye kalksak, o zaman biz iş yapamayız. Yaptığımız işler de ortada, yatırımlar da ortada. Erzurum’da hangi dönemde bu kadar yatırım yapıldı? Biz her yıl bütçemizin neredeyse tamamına yakınını yatırımlara ayırdık. Daha yapılacak çok işimiz var ve projelerimizi birer-ikişer hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri