24 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yerel > BEAH lokantasız kaldı

BEAH lokantasız kaldı

11.02.2019 09:32 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’un ve Doğu bölgesinin en büyük hastanesi olan Bölge Eğitim Ve Araştırma hastanesi lokantasız günler geçiriyor. İhalesi yanlış yapılan hastane lokantası vatandaşlara mağduriyet yaşatıyor.
BEAH lokantasız kaldı


2005 yılında yapılan ve 1090 yatak kapasitesi ile bölgesine şifa dağıtan Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi son günlerde lokanta sorunu yaşıyor. Özellikle vatandaşların alternatif yemek yeme noktası olarak belirleyebildikleri hastane lokantası yanlış ihale usulü nedeniyle sahipsiz kalmış durumda. Günlüğü 4 bin TL den kiralanmak istenen lokanta, işletmeciler tarafından bırakılmak zorunda kaldı.

Hasta yakınları mağdur oluyor

Her gün yüzlerce vatandaşın sağlık kontrolünden geçmek için uğradığı ve Erzurum’un markası olan BEAH bir kantinle idare edilmeye çalışılıyor. Yemek bulmakta zorlandıklarını ve hasta odalarında gün boyunca kalmak dışında alternatif bırakılmadığını dile getiren refakatçiler “böyle bir sorumsuzluk olamaz. İnsanlar yemek yiyemiyor. İlla hastanenin yemeğini yemek zorunda değiliz. Bazen geceleri çıkıp bir çay içmek istiyorsunuz ama ne var ki bu mümkün olmuyor. Çünkü bir çay alabileceğiniz lokanta bile yok. Gece acıksanız ya da bir çorba içmek isterseniz çarşıya kadar inmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durum hasta yakınlarını mağdur ediyor. Hastane yönetiminin çözüm üretememiş olması çok büyük sorun. Her ne olursa olsun vatandaşların düşünülmüş olması gerekirdi” diye konuştular.

Artık lokanta yok

BEAH yanında yapımı süren ve şehir hastaneleri modeli olarak geliştirilen yeni hastane ile birlikte lokanta-cafe- kantinler hizmet vermeye başlayacaklar. İhalenin bu yıl için sona erdiğini ve artık yeni hastane kuruluna kadar lokanta hizmetinin olmayacağını belirten ilgililer “yeni hastanenin 6 ay içerisinde açılması bekleniyor. Bu zaman diliminde mevcut lokanta iş görmeyecek. Yeni ihale yapılmayacak ve vatandaşlar bu süre içinde lokantasız kalacaklar” diye bilgi verdiler. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri