bykşhr
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > Asayiş > "Binbir Surat" Bitcoin Safiye Bursa´da yakalandı

"Binbir Surat" Bitcoin Safiye Bursa´da yakalandı

08.11.2019 09:47 12 14 16 18 yazdır
Türkiye´nin dört bir yanından yüzlerce kişiyi sanal para bitcoin borsasında dolandıran "Binbir Surat Bitcoin Safiye" lakaplı Safiye Gökçen Bulut, Bursa Narkotik polisi tarafından otoyol gişelerinde yakalandı.Edinilen bilgiye göre, sanal para birimi b
Türkiye´nin dört bir yanından yüzlerce kişiyi sanal para bitcoin borsasında dolandıran "Binbir Surat Bitcoin Safiye" lakaplı Safiye Gökçen Bulut, Bursa Narkotik polisi tarafından otoyol gişelerinde yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, sanal para birimi bitcoin borsasında vatandaşları dolandıran kadın broker Safiye Gökçen Bulut´un sadece Aydın´da değil, Türkiye genelinde yüzlerce kişiyi dolandırdığı ortaya çıkmıştı. Kadın borsacının kılıktan kılığa girerek yaklaşık 375 milyon TL ile sırra kadem bastığı iddia edilmişti. Çok sayıda mağduru olduğu ortaya çıkan broker, yurt dışına çıkış yasağıyla Türkiye genelinde aranıyordu.

Bin bir surat Safiye
Aydın´da başlayıp kısa sürede Türkiye genelinde yüzlerce kişiyi dolandırdığı ortaya çıkan Safiye Gökçen Bulut´un insanları tuzağa düşürmek için kılıktan kılığa girdiği ortaya çıktı. Ülke genelinde aranan dolandırıcı için yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Ortadan kaybolduktan bir hafta sonra İstanbul´da alem yaptığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan ve tepkiler üzerine hesabını kapatan Safiye Gökçen Bulut, alkol masasında şarkı söylerken çekilen görüntüleriyle pes dedirtti.

Paraları içkili mekanlarda yerken görüntülendi
Türkiye´nin dört bir yanından yüzlerce kişiyi sanal para bitcoin borsasında dolandıran ´Bitcoin Safiye´ lakaplı Safiye Gökçen Bulut, kurbanlarının paralarını İstanbul Beyoğlu´nda Balık Pazarı´ndaki içkili mekanlarda harcadığı iddia edildi. Dolandırdığı kişilerden 380 milyon liralık servete sahip olan Bitcoin Safiye´nin ortadan kaybolduktan sonra dostları ile İstanbul´un ünlü mekanlarında çekilmiş görüntüleri pes dedirtti.
Beyoğlu Balık Pazarı´nda ünlü bir mekanda, kemanla çalınan ´Ada sahillerinde bekliyoruz´ şarkısına eşlik ederken çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Safiye Gökçen Bulut, gelen tepkiler üzerine hesabını kapattı.

Bursa´da yakalandı
Türkiye´nin dört bir yanından yüzlerce kişiyi sanal para bitcoin borsasında dolandıran "Binbir Surat Bitcoin Safiye´ lakaplı Safiye Gökçen Bulut, Bursa Narkotik polisi tarafından yakalandı. Bulut, Aydın polisi ile ortaklaşa yapılan operasyon neticesinde Bursa - İzmir - İstanbul otobanı üzerinde batı gişelerinden lüks spor otomobille geçiş yaptığı sırada gözaltına alındı. Polis tarafından Türkiye´nin her yerinde uzun süredir aranan Bulut Bursa Narkotik Şube Müdürlüğüne getirildi. İlk sorgusunun ardından Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
Kategorinin Diğer Haberleri