22 Temmuz 2019 Pazartesi
Anasayfa > Asayiş > Binlerce kilometre yol geldiler dayak yiyip sınır dışı edildiler
Binlerce kilometre yol geldiler dayak yiyip sınır dışı edildiler

Binlerce kilometre yol geldiler dayak yiyip sınır dışı edildiler

08.11.2018 09:13 12 14 16 18 yazdır
İran´dan Avrupa hayali ile Türkiye´ye giriş yapan 23 kaçak göçmen Kırklareli´nden Bulgaristan´a geçerken yakalandı. Yakalanan kaçak göçmenler değerli eşyaları ve paraları alınıp darp edildikten sonra Türkiye´ye geri gönderildiklerini iddia etti.Kırkl
İran´dan Avrupa hayali ile Türkiye´ye giriş yapan 23 kaçak göçmen Kırklareli´nden Bulgaristan´a geçerken yakalandı. Yakalanan kaçak göçmenler değerli eşyaları ve paraları alınıp darp edildikten sonra Türkiye´ye geri gönderildiklerini iddia etti.
Kırklareli merkeze bağlı Şükrüpaşa köyünde jandarma ekipleri tarafından 7 Afganistan uyruklu şahıs yakalandı. Yabancı uyruklu şahıslar 8 ay önce Van üzerinden yasa dışı yollarla Türkiye´ye giriş yaptıklarını, 10 gün kadar önce plakasını bilmedikleri bir araçla sınır bölgesine geldiklerini, sınırı geçtikten sonra Bulgaristan polisi tarafından yakalanarak paraları ve değerli eşyaları alındıktan sonra darp edilip Türkiye´ye geri gönderildiklerini söyledi. Gözaltına alınan 7 yabancı uyruklu şahıs işlemlerin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Kırklareli´nin Demirköy ilçesine bağlı Hamdibey köyünde jandarma ekipleri tarafından Pakistan uyruklu 8 şahıs yakalandı. Şahıslar bir yıl kadar önce İran´dan Van üzerinden yasa dışı yollarla Türkiye´ye giriş yaptıklarını, İstanbul´da çeşitli işlerde çalıştıklarını 8 gün önce plakasına bilmedikleri bir araçla sınır bölgesine gelerek, sınırı geçtikten sonra Bulgaristan polis tarafından yakalanarak, paraları ve değerli eşyaları alındıktan sonra darp edilip Türkiye´ye tarafına geri gönderildiklerini söyledi. Gözaltına alınan yabancı uyruklu şahıslar işlemlerinin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Kırklareli´nin Demirköy ilçesine bağlı Boztaş köyünde de jandarma ekipleri tarafından 8 Pakistan uyruklu şahıs yakalandı. Şahıslarla yapılan görüşmede 3 ay önce Van üzerinden yasa dışı yollarla Türkiye´ye giriş yaptıklarını, plakasını bilmedikleri bir araçla sınır bölgesine gelerek, sınırı geçtikten sonra Bulgaristan polis tarafından yakalanıp paraları ve değerleri şalları alındıktan sonra darp edilerek Türkiye tarafına geri gönderdiklerini söyledi. Gözaltına alınan yabancı uyruklu şahıslar işlemlerin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.
Kategorinin Diğer Haberleri