bykşhr
07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Kasım AKAN > BİZ NERE… ONLAR NERE…
Kasım AKAN

BİZ NERE… ONLAR NERE…

19.05.2020 09:24 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Kasım AKAN

 

 

SORU:

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri başlatma ısrarı sonuç verir mi, ligler başlarsa da, tamamlanabilir mi?

 

CEVAP:

TFF’nin ligleri yeniden başlatma ısrarı bu gidişle galiba sonuç verecek gibi, çünkü adam “nuh” diyor, “peygamber” demiyor. Bu hususta kendisine sorulan her soruya da, Almanya Bundesliga’yı örnek göstererek, “Onlar oynatabiliyorsa, biz de oynatırız” diyor. Tabi burada TFF Başkanı Nihat Özdemir’in atladığı tek şey, Alman futboluyla Türk futbolunu bir birbirine karıştırmış olması. Çünkü Almanya’da futbol, Türkiye’deki gibi kirli değil, paslı değil, şüpheli değil, şekli değil, şaibeli değil, değil, değil, değil… Ama her nasıl oluyorsa işte TFF Başkanı Nihat Özdemir, Türk futboluna örnek olarak Alman futbolunu gösterebiliyor. Ona bakarsanız, bizde sadece futbolun değil, futbolun başındaki yöneticilerin de değişmesi gerekir. Çünkü bizde futbolun başındakiler de sütten çıkmış ak kaşık değil… Bu yüzden elimizi vicdanımıza koyup konuşmak gerekirse, Türkiye’de liglerin yeniden başlatılıyor olmasının bir tek nedeni var, o da ranttır. Hiç kimse yalan yere çıkıp da, yok insan sağlığı, yok toplum sağlığı edebiyatı yapmasın! Allah esirgesin de, ola ki, bu salgın yüzünden herhangi bir sporcuya, futbolcuya, malzemeciye, yöneticiye ya da ne bilelim futbolla herhangi bir bağı bulunan herhangi birisine bir şey olursa şayet, yani Allah korusun Kovit yüzünden hayatını kaybeden olursa, TFF’ye suç duyurusunda bulunup dava açacak olanlardan birisi de biz olacağız, göreceksiniz.

Gelelim başlaması muhtemel liglerin tamamlanıp tamamlanmayacağına…

Eğer, kafalarda sıralamayla ilgili bir hinlik yoksa şayet, ligler tamamlanabilir gibi duruyor… Yani, hele bir-iki hafta geçsin, maçlar oynansın, nasılsa puanlar birbirine yakın, sıralama falan değişir, lider değişir, o zaman oturur tescili konuşuruz diyenler de olabilir… “Olmaz” demeyin, Türkiye’de her şey olur ve olabilir…  Yazının başında işte bu yüzden dedik ya, Türk futbolundaki kirin, pasın, şüphenin ve şekkin sökülüp atılması gerekiyor diye. Gönül elbette bunları konuşmayı arzu etmiyor ama ne yapalım yani, Türkiye’deki futbol aklı bizim aklımızı da bu hale getirdi işte.

 

SORU:

Salgın tehlikesi geçmiş olabilir mi?

 

CEVAP:

Devletin ilgili ve de yetkili kurumlarından herhangi birisinin çıkıp da, “salgın tehlikesi geçmiştir” demediği sürece bu salgının sona erdiği yönündeki söylentilerin hiç birisine inanmayın! Üstülek bir salgının sona erebilmesi için bir ilacın ya da ne bilelim bir aşının bulunmuş olması gerekiyor. Var mı böyle bir bilgi, o da yok. O halde salgının sona erdiğini söylemenin ya da buna inanmanın bir anlamı da yok. O yüzden oturun evlerinizde ve gerekmiyorsa dışarıya da çıkmayın! Bakmayın siz öyle insanların kapıda bacada maskesiz tedbirsiz dolaştıklarına; onların ya akılları yok yahut da hayatlarının kendileri için bir önemi yok. Ama siz öyle olmayın, hayatınızın sizin için bir anlamı olsun.

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.