18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > BU NE CÜRRET?

BU NE CÜRRET?

11.06.2019 09:34 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da ebe olarak görev yaptığı anlaşılan bir bayan sağlık çalışanının, sosyal medya hesabından Erzurum’la ilgili olarak yaptığı paylaşımlar şok etti.
BU NE CÜRRET?


Erzurum’da ebe olarak görev yaptığı anlaşılan bir bayan sağlık çalışanının, sosyal medya hesabından Erzurum’la ilgili olarak yaptığı paylaşımlar şok etti. Erzurum’u ve Erzurum halkını aşağılayan ifadeler kullanan ve birbiri ardına hakaretler sıralayan söz konusu sağlık çalışanı, tepkiler üzerine Twitter’teki “Çağla Tamuk Prenses” adlı hesabından yaptığı bütün paylaşımları sildi. Erzurum kamuoyu, paylaşımlarından bir ilçede görev yaptığı tahmin edilen sağlık çalışanıyla ilgili olarak yasal süreç başlatılmasını ve gerekirse görevden alınmasını istiyor. Devletin kendisine ihdas ettiği kadroyla halkı aşağılayan, hastalarının fotoğraflarını paylaşarak onlarla alay eden sağlık çalışanından mutlaka hesap sorulmasını isteyen Erzurumlular, “Bu sağlık personelinin yaptığı yanına kâr kalmamalı. Bu ebe her kimse bir an önce bulunmalı ve yazdıklarının hesabını vermelidir” diye konuştu.


 

PAYLAŞIMLARI TEK TEK KAYDEDİLDİ

Erzurumlu Twitter kullanıcıları, bir ilçe devlet hastanesinde çalıştığı anlaşılan sağlık çalışanının tüm paylaşımlarının ekran görüntülerini alarak Sağlık Bakanlığı’na ulaştırdılar. Yüzlerce yorum alan paylaşımların ardından Sağlık Bakanlığı’nın nasıl bir adım atacağı merak konusu olurken, şu ana kadar konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmadı. İl Sağlık Müdürlüğü’nün söz konusu sağlık çalışanı hakkında bir an önce gerekli adımları atması bekleniyor. 

 

DADAŞLARDAN TEPKİ YAĞIYOR

Erzurumlular, şehir insanıyla alay eden ve hakaretleri birbiri ardına sıralayan sağlık çalışanının kim olduğunun tespit edilmesini ve hakkında gerekli soruşturmanın başlatılmasını istiyor. Dadaşlar, “Bir kamu çalışanının çalıştığı ili, ilçeyi ya da kurumu beğenmemiş olması normaldir ancak bunu dile getirmenin yolu şehir halkına hakaret etmek değildir. Erzurum’da çalışmak istemiyorsa, verir dilekçesini ve çeker gider. Hakaret etmek, hastalarla alay etmek ve aşağılamak neyin nesidir?” diye sordular. 

Etiketler : BU NE CÜRRET?
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri