27 Eylül 2020 Pazar
Anasayfa > Yerel > Bu parkın sahibi yok mu!

Bu parkın sahibi yok mu!

13.02.2020 10:03 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’un en görkemli parklarından birisi olan Kuğulu Park sahipsizlikten dökülüyor. Geçen yıl binlerce liraya masraf edilen kapalı alanın parçalanmış hali vatandaşlarda tepki oluşturdu.
Bu parkın sahibi yok mu!

Kasım AKAN-ERZURUM YENİGÜN

Erzurum’un en görkemli parklarından birisi olan Kuğulu Park sahipsizlikten dökülüyor. Geçen yıl binlerce liraya masraf edilen kapalı alanın parçalanmış hali vatandaşlarda tepki oluşturdu.

Milli servet sayılan ve özellikle yaz aylarında vatandaşlara hizmet veren kimi parklar kış aylarında kaderine terk ediliyor.

Palandöken ilçesinde bulunan ve Erzurum’un en önemli parkı konumunda olan Kuğulu Parktaki kapalı alan kendini bilmezler tarafından parçalanmış vaziyette. Yetkililerin duruma sessiz kalmamasını ve parkların daha özenle korunması gerektiğini dile getiren vatandaşlar mevcut duruma tepki gösterdiler.Daha yeni yaptırılmıştı

Piknik yapmak ve beton yapılardan uzaklaşarak doğayla iç içe olmak isteyenlerin yaz boyunca tercih ettikleri Kuğulu Park kimi noktalarda içler acısı görüntü sergiliyor. Geçtiğimiz yıl yapıldığı öğrenilen ve binlerce liraya masraf olan Kuğulu Park kapalı alanı, çamları ve metal profilleri parçalanarak harap edilmiş vaziyette. Parkların kendini bilmezlerce harap edilmesine izin verilmemesini ve yetkililerin bu konuda daha tedbirli olması gerektiğini dile getiren vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Parklar kışın da korunmalıdır

Kentin güzellikleri içinde yer alan ve yaz aylarında nefes almak için alternatif noktalardan birisi olan Kuğulu Park’ın bu halde olmasını kabullenemediklerini ve yetkililerin parkları daha iyi koruma altına alması gerektiğini ifade eden vatandaşlar “binlerce lira verilerek yaptırılan kapalı alanın bu halde olması utanılacak bir durumdur.

Parklar sahipsizmiş gibi birileri gelip zarar veremez. Bu durumu ciddiye alarak parklarımızı korumalıyız. Milli servet olan bu noktaların daha iyi korunması için yetkililerin de duruma el atması gerekiyor. Kış aylarında parklar işlevsiz olduğu için yetkililerin tedbir amaçlı mevcut materyalleri koruma altına alması gerekiyor” şeklinde konuştular.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri