bykşhr
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Büyükşehir’de açılışlar zinciri

Büyükşehir’de açılışlar zinciri

08.11.2019 10:42 12 14 16 18 yazdır
Şükrüpaşa’yı şehir merkezine bağlayan Barış Pınarı Viyadüğü’nün ardından Büyükşehir Belediyesi yarın da 100. Yıl Millet Bahçesi’ni hizmete sunacak.
Büyükşehir’de açılışlar zinciri

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, açılış üstüne açılış yapıyor. Şükrüpaşa’yı şehir merkezine bağlayan Barış Pınarı Viyadüğü’nün ardından Büyükşehir Belediyesi yarın da 100. Yıl Millet Bahçesi’ni hizmete sunacak.

Büyükşehir Belediyesi’nde açılışların ardı arkası kesilmiyor. Şehrin muhtelif noktalarında yürütülen ulaşım ağı çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen Büyükşehir Belediyesi, dün hizmete açtığı Barış Pınarı Viyadüğü’nden sonra yarın da 100. Yıl Millet Bahçesi için seferber olacak. Erzurum’da insanların bile belirli bir saatte geçmekten imtina ettiği 100. Yıl Parkı, burada yürütülen çalışmaların ardından yepyeni bir görünüme kavuştu. Göz kamaştırıcı bir güzellik kazanan 100. Yıl Parkı, 100. Yıl Millet Bahçesi adıyla yarın hizmete açılacak.

 

ERZURUM’UN YÜZÜK KAŞI OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’da sosyal yaşam alanları ve mekânlarına sürekli yenilerini eklediklerini dile getirerek, “100. Yıl Millet Bahçemiz de, Erzurum’da yüzük kaşı gibi bir hizmet olarak kalacak” dedi.

Başkan Sekmen, yaz sezonunun kısa sürdüğü Erzurum’da, vatandaşların talep ve beklentileri doğrultusunda yeni millet bahçeleri, park ve mesire alanları yaptıklarını söyleyerek, 100. Yıl Millet Bahçesi’nin de, işte bu çalışmalardan birisi olduğunu kaydetti.

Sekmen, açılışını Cumartesi günü yapacakları 100. Yıl Millet Bahçesi’nin yeni görümünün göz kamaştırıcı olduğunu ifade ederek, “Çalışmalara Erzurum’un kurtuluşunun 100. Yılı olan geçen sene başladık ve Erzurum Kongresi’nin 100. Yılı olan bu sene de tamamladık” dedi. 

 

SEKMEN: BÜYÜK BİR EKSİKLİK VARDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, şunları kaydetti: “Günümüzde artık ülkeler değil, şehirler bile birbirleriyle yarışıyor. Bu bağlamda dikkate değer ölçülerden birisini de, insanların kaliteli zaman geçirebilecekleri mekânlar ve sosyal yaşam alanları oluşturuyor. Yani böylesi ortamlar ve yaşam alanları, şehirlere nitelik kazandıran faktörlerin artık başında geliyor. Erzurum’da bu manada çok büyük bir eksiklik vardı. Biz de son 5 yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz projelerle şehrimizin bu yöndeki ihtiyaçlarını büyük ölçüde ortadan kaldırdık” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri