3333
14 Aralık 2018 Cuma
Anasayfa > Spor > Buzun en hızlıları belli oldu
Buzun en hızlıları belli oldu

Buzun en hızlıları belli oldu

12.03.2018 10:10 12 14 16 18 yazdır
Her yıl dünyanın en iyi buz patencilerinin bir araya gelerek yarıştığı sıra dışı etkinlik Red Bull Crashed Ice´ta şampiyonlar belli oldu. Erkeklerde Kanadalı Scott Croxall, kadınlarda da ABD´li Amanda Trunzo sezonu şampiyon olarak tamamladı.Dünyanın
Her yıl dünyanın en iyi buz patencilerinin bir araya gelerek yarıştığı sıra dışı etkinlik Red Bull Crashed Ice´ta şampiyonlar belli oldu. Erkeklerde Kanadalı Scott Croxall, kadınlarda da ABD´li Amanda Trunzo sezonu şampiyon olarak tamamladı.
Dünyanın en iyi ve cesur buz patencilerinin yokuş aşağı yaklaşık 400 metrelik pistte müthiş bir hızla yarıştığı Red Bull Crashed Ice´ta sezon sona erdi. Kanada´nın Edmonton şehrinde düzenlenen sezonun son yarışında erkeklerde Scott Croxall, kadınlarda da Amanda Trunzo şampiyon unvanını kazandı. İlk şampiyonluğunu 2015 yılında yaşayan Croxall, son iki sezonun şampiyonu Cameron Naasz´ın önünde zafere ulaşırken kadınlarda da Amanda Trunzo açık ara lider olarak geldiği Kanada´da Jacqueline Legere´e liderlik şansı tanımadı. Erkeklerde Avusturyalı Luca Dallago, kadınlarda da Myriam Trepanier sezonu üçüncü olarak tamamladı.
Son iki sezonun şampiyonu Naasz ve Legere´in yarı finalde elendiği yarışı dördüncü bitirmesine karşın şampiyonluğa ulaşan Croxall, "Çok heyecanlı ve mutluyum. Dünya şampiyonluğunu tekrar geri almak inanılmaz bir duygu" açıklamasını yaptı.
Kategorinin Diğer Haberleri