bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > “Daha şerefli bir görev olamaz!”

“Daha şerefli bir görev olamaz!”

25.07.2020 13:04 12 14 16 18 yazdır
Müzeden 86 yıl sonra yeniden camiye dönüştürülen Ayasofya’ya İmam Hatip olarak atanan Erzurumlu Kurra Hafız Bünyamin Topçuoğlu, Gazeteniz YENİGÜN’e konuştu.
“Daha şerefli bir görev olamaz!”

 

 

Müzeden 86 yıl sonra yeniden camiye dönüştürülen Ayasofya’ya İmam Hatip olarak atanan Erzurumlu Kurra Hafız Bünyamin Topçuoğlu, Gazeteniz YENİGÜN’e konuştu. Topçuoğlu, “Erzurum, hafızlar şehridir; mübarek beldedir, mülki İslam’ın kilidir. Ayasofya gibi İslam dünyası için büyük bir anlam ve önem taşıyan bir mabede İmam Hatip olarak atanmış olmak, bir Erzurumlu olarak benim için şereflerin en büyüğü. Bu aynı zamanda Erzurumlu hafızların ne büyük sorumluluklar üstlendiklerini göstermesi açısından da önemli” dedi. Erzurum merkeze bağlı Güllüce mahallesinde doğan Bünyamin Topçuoğlu, kurra hafız oluşunun yanında Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma Birinciliği derecesini de elinde bulunduruyor. Ayasofya Camii’ne İmam Hatip olarak atanmadan önce Fatih Camii’nde görevli olan Topçuoğlu, mutluluğunun kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük olduğunu dile getirdi.

 

“ÇOK ŞEREFLİ BİR VAZİFE”

Fatih Camii’nden önce İstanbul Toptancılar Çarşısı (İSTOÇ) Camii’nde göreve başlayan Hafız Bünyamin Topçuoğlu, lahuti sesinin yanı sıra insanlarla olan beşeri münasebetleriyle de ön plana çıkmış bir isim olarak kabul ediliyor. Görev yaptığı her yerde cemaatinin gönlünde taht kuran Dadaş Hafız Bünyamin Topçuoğlu, Ayasofya Camii’ne İmam Hatip olarak atanmasının kendisi için de bir sürpriz olduğunu kaydederek, “Mevla böylesine kudsi bir mekânda görev yapmak gibi şerefli bir vazifeyi bana nasip etti. O’na ne kadar şükretsem az olur. İnşallah yüzümüzün akıyla bu kıymetli vazifeyi ifa ederim” diye konuştu.

 

DADAŞLARI MEMNUN EDEN ATAMA…

Öte yandan Hafız Bünyamin Topçuoğlu’nun Ayasofya Camii’ne İmam Hatip olarak atanması, Erzurum’daki hemşehrilerini de mutlu etti. Dadaşlar, Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi olan Hafız Bünyamin Topçuoğlu’nun Fetih’in sembolü olan Ayasofya Camii’nde görev yapacak oluşundan iftihar ettiklerini söyleyerek, “Ayasofya’nın bir Dadaş’a emanet edilmiş olması, bizim içinde bir gurur vesilesi oldu. Kıymetli kardeşimize yeni vazifesinde muvaffakiyetler diliyoruz” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri