09 Nisan 2020 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Kasım AKAN > DENETİMLER NEREDE KALDI?
Kasım AKAN

DENETİMLER NEREDE KALDI?

16.03.2020 10:27 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Kasım AKAN

 

Ana haber bültenlerini izliyoruz, her yerde denetim var, sıkı bir kontrol var ama Erzurum’da henüz bu konuda bir adım atılmış değil.

Gerçi Erzurum’da fırsatçıların çokluğunun ne kadar olduğunu bilmiyoruz ama sonuçta ortaya bir duruş koyulması açısından bu denetimler olmazsa olmazdır.

Malum, korona Türkiye’de de kendini gösterdi ama şunu ifade edelim fevkalade mükemmel de bir yönetim süreci izleniyor. 

Buna mukabil Korona’yı bir fırsat ve bu fırsatı da kazanca dönüştürmek isteyen haysiyetsizler var.

Bu konuda özel bir ihbar Hattı da kuruldu ama bu denetim yapılmaması gerektiği anlamına gelmiyor.

Bu yüzden belediyelerin bu detaya yoğunlaşması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Zabıta müdürlükleri topyekün harekete geçmeli ve Erzurum’da varsa fırsatçılar hadleri muhakkak bildirilmelidir.

 

GÜNÜN FIKRASI

İki Yahudi arkadaş bir katolik kilisesinin önünden geçiyormuş. Kilisenin duvarında, katolik olmayanlara hitap eden büyük bir afiş asılıymış:

“ Bize gelip katolikliği kabul ederseniz hemen 30 bin dolar nakit para alacaksınız! ”

Yürümeye devam eden iki arkadaş bu teklifin ciddi olup olmadığını tartışmaya başlamış. Bir hafta sonra, aynı kilisenin önünde yeniden buluşmuşlar ve biri diğerine sırrını açmış:

“ O teklifin ciddi olup olmadığını hala merak ediyorum. ” Bunun üzerine arkadaşından küçümser bir tavırla şu cevabı almış:

“ Ah siz yahudiler, aklınız fikriniz para! ”

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.