17 Kasım 2019 Pazar
Anasayfa > Yerel > DİLENCİ ENFLASYONU!

DİLENCİ ENFLASYONU!

10.07.2019 09:57 12 14 16 18 yazdır
Çevre illerden çocuklarıyla birlikte Erzurum’a gelen dilenciler, şehir merkezindeki camiler ve kaldırımları adeta mesken tuttu.
DİLENCİ ENFLASYONU!


Erzurum’da havaların da ısınmasıyla birlikte şehre dilenci akını başladı. Özellikle çevre illerden Erzurum’a gelerek insanların manevi duygularını istismar eden dilenciler için belediyelerden harekete geçmesini isteyen vatandaşlar, “Şehir merkezinde her adım başı dilenci karşımıza çıkıyor. Üstelik bu dilencilerin çok büyük bir bölümü ise, çevre illerden gelenlerle Suriyeli mültecilerden oluşuyor” dediler.

Erzurum’da son zamanlarda dilenci enflasyonu yaşanmaya başlandı. Şehrin merkezindeki birçok güzergahı mesken tutan çok sayıda dilenci, namaz saatlerinde ise cami önlerine akın ediyor. Vatandaşların artık rahatsızlık duymasına sebep olan dilencilerin büyük bir bölümünün çevre illerden gelenler olduğu görülürken, aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunması dikkatlerden kaçmıyor.

 

ÇEVRE İLLERDEN AKIN AKIN GELİYORLAR

Erzurumlu vatandaşlar, dilenciler yüzünden kaldırımların bile neredeyse yürünemez hale geldiğini dile getirerek, “Öyle bir noktaya ulaştı ki, artık iki adımda bir dilenciyle karşılaşıyoruz. Bazıları var ki, bu işe çocuklarını bile alet edebiliyor. Ve çoğunluğu ise, zaten bu şehirde yaşamıyor. Çevre illerden geliyorlar, kendilerine ait araçlarda konaklıyor ve bir süre dilenip para kazandıktan sonra Erzurum’u terk ediyorlar. Buna müsaade edilmemeli ve belediyeler bir an önce harekete geçmelidirler” diye konuştular.

Şehrin merkezindeki birçok caminin önünde en az cemaat kadar dilenci toplandığını dile getiren vatandaşlar, bu dilenciler arasında Suriyeli mültecilerin de azımsanamayacak oranda fazla olduğunu ifade ettiler.

 

BAŞKAN UÇAR’A VATANDAŞ ÇAĞRISI

Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’a seslenen vatandaşlar, “Söz konusu dilencilerle ilgili olarak artık harekete geçilmeli ve kaldırımları adeta mesken tutan bu vatandaşlar zabıta tarafından toplanmalıdır. İnsanların manevi duygularını istismar eden ve dilenciliği meslek haline getiren bu insanlar, gerçekten ihtiyaç sahibi olanların da mağduriyetine neden oluyor. Bu yüzden Yakutiye Belediyesi zabıtasının bu dilencilerle ilgili olarak harekete geçmesini istiyoruz” dediler.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri