18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > EBE’YE JET SORUŞTURMA!

EBE’YE JET SORUŞTURMA!

12.06.2019 09:57 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da bir sağlık çalışanının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar başına iş açtı.
EBE’YE JET SORUŞTURMA!

 

 

Erzurum’da bir sağlık çalışanının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar başına iş açtı. Sağlık çalışanı hakkında soruşturma açıldı, savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Erzurum’un Aşkale ilçesinde ebe olarak görev yapan bir sağlık çalışanının Erzurum’la ilgili olarak yaptığı hakaret dolu paylaşımlar yetkilileri harekete geçirdi. Gazeteniz YENİGÜN’de de yayınlanan haberin ardından İl Sağlık Müdürlüğü jet bir soruşturma başlatarak söz konusu sağlık çalışanının görev yerini değiştirip soruşturma açtı. Erzurum ve Erzurum halkına yönelik olarak yaptığı hakaret dolu paylaşımlarla tepki toplayan sağlık çalışanı hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunuldu. İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Gürsel Bedir, YENİGÜN’e yaptığı özel açıklamada, söz konusu sağlık çalışanının Erzurum’dan alınarak başka bir ile gönderilmesi için Sağlık Bakanlığı’na da başvuruda bulunduklarını kaydetti.

 

SAĞLIK MÜDÜR VEKİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İl Sağlık Müdür Vekili Bedir, bir sağlık çalışanının sosyal medya hesabından yaptığı hakaret dolu paylaşımlarla gündeme gelmiş olmasından büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, “Erzurum ve Erzurum halkıyla ilgili olarak bir takım paylaşımlar yapan sağlık çalışanımız hakkında anında soruşturma başlattık ve görev yerini değiştirdik. Paylaşımlarının suç unsuru taşıyor olmasından dolayı da savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Yasal süreci yakından takip edeceğiz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ile gerekli yazışmaları yaptık ve ilgili sağlık çalışanının Erzurum’dan alınarak başka bir ile naklini istedik. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

KAMUOYUNDAN TEPKİ YAĞIYOR!

Öte yandan sosyal medyada gördüğü tepkinin ardından önce bir özür mesajı paylaşan ve ardından yaptığı tüm paylaşımları silen sağlık çalışanı, dün gün boyunca Erzurum’un gündemi oldu. Gazeteniz YENİGÜN’e de telefon ve mesajlarla ulaşan çok sayıda vatandaş, söz konusu sağlık çalışanının yaptıklarının yanına bırakılmamasını istedi. Bu olayın burada kalmaması gerektiğini ve o sağlık çalışanının Erzurum’dan alınarak Türkiye’nin en ücra köşesinde görevlendirilmesini isteyen vatandaşlar, “Devletine ve milletine olan bağlılığıyla çok özel bir yere sahip olan Erzurum’da bir kamu çalışanının, üstelik de insan sağlığından sorumlu bir ebenin Erzurum’la ilgili olarak yaptığı çirkin paylaşımlar bizi çok üzmüştür. O çirkin ifadeleri ne Erzurum ne de Erzurumlular hiç hak etmiyorlar. Bu yüzden söz konusu sağlık çalışanıyla ilgili olarak gerekli yasal işlemler başlatılmalı ve gerekirse o çalışan Türkiye’nin en ücra köşesine tayin edilmelidir. Madem bu milletin vergileriyle ekmek yiyor, o halde Türkiye’nin öbür ucu bişe olsa bu millete hizmet etmek zorunda. Ayrıca Erzurum hakkına yönelik olarak yaptığı hakaretleri de aynen kendisine iade ediyoruz” diye konuştular. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri