bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Elektrik kesintileri esnafı perişan etti

Elektrik kesintileri esnafı perişan etti

30.07.2020 09:36 12 14 16 18 yazdır
Palandöken ilçesinde bulunan ve bölgenin dinamosu sorumluluğunu sırtlayan 1’inci ve 2’inci marketler bölgesi gün içinde oluşan elektrik kesintileriyle baş etmeye çalışıyor. Zarara uğrayan esnaf bir aydır süren sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.
Elektrik kesintileri esnafı perişan etti

Kasım AKAN-Erzurum Yenigün 

Palandöken ilçesinde bulunan ve bölgenin dinamosu sorumluluğunu sırtlayan 1’inci ve 2’inci marketler bölgesi gün içinde oluşan elektrik kesintileriyle baş etmeye çalışıyor. Zarara uğrayan esnaf bir aydır süren sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.

Erzurum’un en önemli noktalarından birisi olan ve temel yaşam alanı olarak ayakta kalmaya çalışan Yenişehir marketler bölgesi elektrik kesintileriyle büyük sorun yaşıyor. Gün içinde 6-7 saati bulan elektrik kesintisiyle ayakta kalmaya çalışan esnaflar bozulan mallarının ve elektronik eşyalarının derdine düşmüş durumda. Sorunun biran önce çözüme kavuşturulması ve esnafa vurulan darbenin karşılanması gerektiğini dile getiren işletmeciler uzatılacak el bekliyorlar.

Makinalar hurdaya döndü

Ani elektrik kesintileri nedeniyle makinalarının bozulduğunu ve ürünlerinin büyük zarar gördüğünü ifade eden esnaflar durumun tespit edilip haklarının verilmesi gerektiğini belirttiler. Uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle ürünlerinin kullanılmaz duruma geldiğini ve ani kesintilerle birlikte elektronik ürünlerinin hurdaya döndüğünü dile getiren bölge esnafı “bu yapılan kesintiler son bir aydır devam ediyor. Ve uyarı yapılmadan, aniden elektrikler kesildiği için de elektronik ürünlerimiz bozuldu. Gıda ürünlerimiz kullanılmaz hale getirildi. Bu durumun sorumluluğu üstlenecek kimseyi de bulamıyoruz. Yapılanların sorumsuzluk olduğunu da belirtmek gerekiyor” ifadelerini kullandılar.

“Şehir merkezinde bu sorun kabul edilemez”

Bu çağda oluşan elektrik kesintilerinin kabul edilemez olduğunu ve uyarı yapılmadan gerçekleşen bu durumun esnafı perişan ettiğini dile getiren 1. ve 2. Marketler esnafı “şehrin göbeğinde böyle bir sorunla karşılaşmak kabul edilir gibi değil… Yapılan yanlışın faturası bizlere kesilemez. Ürünlerimizin ve makinalarımızın bozulması karşısında kimse sorumluluk alamıyor. Oysaki yapılan yanlışlarla birlikte bizler büyük zarara uğratıldık.

Bayram öncesi böyle bir sorunu yaşamak daha ağır faturalara neden oldu. Bir aydır süren bu sorunun sorumluluğu üstlenecek bir kurum göremedik. Ama iş para almaya, borç istemeye gelince onlarca kişi kapımıza geliyor. Şimdi oluşan zararın sorumlusu kim olacak… Bizler biran önce sorunun halledilmesini ve bölgenin normal hayata dönüş yapmasını bekliyoruz. Ayrıca yetkililerin de bizlere sahip çıkmasını ve haklarımızı korumasını istiyoruz” diye belirttiler. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri