18 Ağustos 2019 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Kadir SABUNCUOĞLU > Erzurum’da Serdar Sevimli rüzgarı
Kadir SABUNCUOĞLU

Erzurum’da Serdar Sevimli rüzgarı

16.11.2018 09:13 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Kadir SABUNCUOĞLU

 

        Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Serdar Sevimli, sürpriz yaptı ve MHP’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu.
        MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımcıları Kamil Aydın ve Sadir Durmaz ve İl Başkanı Naim Karataş’ın arasında Serdar Sevimli’nin fotoğrafı olmasa, ‘Siyaset balonu’ diyeceğim. Ertesi gün MHP İl Başkanı Karataş ile birlikte Sevimli, Göztepe maçını izlemeye stada gelince, işin kesin olduğuna inandık.

        Zaten Sevimli de haberi doğrulayarak “Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ'nin onayı ile 20 yıllık meslek hayatım boyunca hizmet etmekten büyük bir haz duyduğum ERZURUM'a, Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmekten onur duyuyorum” dedi.

        Biz de gazeteci arkadaşlarla birlikte maç arasında Prof. Dr. Sevimli’yi tebrik ettik ve başarı dileğinde bulunduk.
        2019 yılının 31 Mart günü yapılacak yerel seçimlere MHP adayı olarak girmesi kesinleşen Prof. Dr. Sevimli’nin önce özgeçmişine bakalım: Erzurum'un Hasankale ilçesinde 1975'te dünyaya gelen Sevimli, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Kardiyoloji Ana Bilim Dalında ihtisas yaptı. 2009'da doçent, 2014'te profesör oldu. İngilizce bilen Prof. Dr. Serdar Sevimli, evli ve 2 çocuk babasıdır.
        Prof. Dr. Sevimli ile iki yıl önce Atatürk üniversitesi Rektörlüğüne aday olduğunda konuşmuştuk. ‘Adalet, liyakat, tarafsızlık, şeffaflık ilkeleri doğrultusunda bir yönetim sergileyeceğini, ortak akıl ve istişareye önem vereceğini’ anlatmıştı. Hatta “Devletin kırmızı çizgileri, bizim kırmızı çizgilerimizdir” demişti. Şimdi ‘Aynı anlayışla Büyükşehiri yönetecek’, diyebiliriz.

SEVİMLİ, SİYASETTE ÇITAYI YÜKSELTTİ

        Prof. Dr. Serdar Sevimli, poliklinik yaptığında gün ortalama 200 hastaya ücretsiz bakıyordu. Kapısının önü, gerçek anlamda ana- baba gününe dönüyordu. Herkesi güler yüzle karşılıyor, derdini dinliyor ve muayene ediyordu.

        Sevimli’nin adaylığını açıklamasıyla birlikte siyasette çıta yükseldi. Bazı siyasi partiler, şimdiden kara kara düşünmeye başladı. Çünkü ciddi bir rüzgar estirdiği net biçimde görülüyor. Halkın güvenini kazanmış, güler yüzlü bir doktor, “Erzurum’un sorunlarını çözer”  diye konuşuluyor. Seçimlere yaklaşık 4,5 ay var. Stereoskobunu boynuna taksa, köy ve mahalleleri tek tek dolaşsa, insanların sadece kalbini dinlese, ‘çevresinde bir ordu oluşturur’ diyenlerin sayısı çok.

NE DEDİLER?
         Şimdi de Prof. Dr. Sevimli’nin aday adaylığını açıklamasının ardından sosyal medyada yapılan bazı yorumlara bakalım:
        Leyla Yıldız Atahan: Sihirli elleriyle binlerin kalbine dokunan, bizlerin kalbinde taht kuran saygıdeğer hocamız, 16 yıldır öksüz kalan bu şehre de dokunacak.
        Arif Aktaş: 31 Mart Pazar günü bir güneş doğacak, adı Prof. Dr. Serdar Sevimli olacak.
        Ümit Topal: Erzurum’da herkesin sevdiği, içimizden biri. Ata – dede komşumuz. Hayırlara vesile olmasını arzu ediyorum.
         Erzurumdanhaberler.com: Yüzlerce insanın kalbine dokunan Prof. Dr. Serdar Sevimli, MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi.
        Cem Atmaca: Erzurum’un körlüğü ile siyasetin açgözlülüğü karşısında bu SEVİMLİ ADAM, nasıl değerlendirilecek?
        Osman Nuri Toraman: Serdar Sevimli, Erzurum için isabetli bir karar. Alt ve ilçe belediyeler çok önemli. Uygun adaylar seçilmelidir.
        Berhan Yılmaz: Musluğumuzu tamir ettirmek için “ustanın iyisini” ararken, Belediye Başkanlığı için “partimizden, cemaatimizden, tarikatımızdan olanı” aradığımız müddetçe… Muslukları sağlam ama suları kirli evlerde oturmaya mahkum olursunuz...
        Mehmet Zülfikar Kotanlı:  Kalplerin babası, gönüllerin fatihi Prof. Dr. Serdar Sevimli MHP Erzurum Büyükşehir adayı olmuştur. Kalplere dokunduğun gibi gönüllere de dokunacağından şüphemiz yoktur.
        Ahmet Coşkun Zelzele: Haydi Dadaşlar ’adam’ aday oldu. Ne duruyorsunuz? Oylar hocamıza.
        Köksal Karslı: İnsanlara hayat verdiği gibi, nice canlar kurtardığı gibi, bu kadim şehre de hayat verecek.

 

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.