bykşhr
07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > Yerel > Erzurum “tedbire devam” diyor

Erzurum “tedbire devam” diyor

22.05.2020 10:46 12 14 16 18 yazdır
Türkiye genelinde bugün geceden itibaren uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlardan tam destek geldi.
Erzurum “tedbire devam” diyor

 

 

Türkiye genelinde bugün geceden itibaren uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlardan tam destek geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında atılan en önemli adımlardan birisinin bu olduğunu dile getiren Dadaşlar, “Sadece Erzurum’da değil, Türkiye’nin genelinde bir gevşeme ve rehavet hali söz konusuydu. Üzerine bayram da eklenseydi, sonrası için üzücü sonuçlarla karşılaşabilirdik” dediler. Bayramda sokağa çıkılmamasının, Türkiye genelinde tam 4 günlük bir izolasyon anlamına geldiğini dile getiren vatandaşlar, “Bu kısıtlamanın ne kadar faydalı olduğu sonraki günlerde çok daha iyi anlaşılacak. Çünkü virüs 4 gün boyunca Türkiye’nin hiçbir yerinde temas ortamı bulamayacak. 4 günlük sürede, az bir süre değil” diye konuştular.

 

ERZURUM’A ÖZEL TEDBİRLER DEVAM ETMELİ

Erzurum’da tedbirlerin gevşetilmesiyle birlikte görülmeye başlanan hareketliliğin, bir yerde endişe verici olduğunu anlatan vatandaşlar, “Erzurum özelinde alınan tedbirlerden Mayıs ayı çıkana kadar da taviz verilmemelidir. Caddelerdeki dubaların kaldırılması da buna dahildir. Esnafımızın zor durumda olduğu doğrudur, caddelerin parka kapatılmış olması, ekonomik olarak esnafın işini zorlaştırdığı da doğrudur. Ancak bu süreci sonuna kadar başarıyla yürütmek zorundayız. Bu zamanda atılacak en küçük yanlış bir adım, ileride çok daha farklı ve sert tedbirlerin alınması gerektirebilir. Bu yüzden Mayıs ayı çıkana kadar beklenmeli ve hatta Haziran ayının ilk haftası bile beklenmelidir” şeklinde konuştular.

 

SÜREÇ ERZURUM’DA ÇOK İYİ YÖNETİLDİ

Erzurum’da salgınla mücadele sürecinin başından beri çok iyi yönetildiğini kaydeden Dadaşlar, “Erzurum’daki vaka sayısı belli, salgına karşı yürütülen mücadele de belli. Başından beri süreci çok iyi yönettik, İl Sağlık Müdürlüğü hakikaten de ortaya fevkalade bir performans koydu. Bu anlamda İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir’in şahsında bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. En azından onların bu emeğini zayi etmemek adına rehavete kapılmamalı, şehir özelinde alınan bir takım tedbirleri kısa bir süreliğine de olsa devam ettirmeliyiz. Bu zamana kadar bekledik, dişimizi sıktık ve sabrettik; biraz daha bekleyelim ve sonuca göre hareket edelim” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri