bykşhr
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > Erzurumspor’a nakit dopingi

Erzurumspor’a nakit dopingi

11.01.2019 09:07 12 14 16 18 yazdır
Süper Lig’de mücadele eden B.B. Erzurumspor’da transfer süreci devam ederken, Erzurum Valisi Okay Memiş dün önemli bir hususu dile getirdi.
Erzurumspor’a nakit dopingi


B.B. Erzurumspor için maddi bağış seferberliği başlatıldı. Erzurum’un tanınmış işadamlarından Sururi Akgün ve Adnan Polat’ın, Erzurumspor’a hatırı sayılır miktarda para yardımında bulundukları bildirildi.

Süper Lig’de mücadele eden B.B. Erzurumspor’da transfer süreci devam ederken, Erzurum Valisi Okay Memiş dün önemli bir hususu dile getirdi. Vali Memiş, “Bunu kamuoyu ile paylaşmakta hiçbir sakınca görmüyorum. Erzurum’daki Akgün İnşaat ve Sururi Akgün Bey Erzurumspor için hatırı sayılır miktarda bir bağışta bulundu. Yine Erzurumlu İşadamı Adnan Polat da, kulübe ciddi miktarda maddi yardım yaptı” diye konuştu. Vali Memiş, Erzurumspor’un Süper Lig şartlarında öyle çok da fazla bir borcunun olmadığına dikkati çekerek, kulübün şu anda en büyük avantajının bu olduğunu kaydetti.

 

ERZURUMSPOR’A İLGİ GÖSTERDİLER

Erzurum Valisi Okay Memiş, bir süre önce Erzurumspor adına önemli birkaç ziyarette bulunduklarını hatırlatarak, “EVYAP’tan Fikret amca ile bir araya geldik. Yine Erzurumlu İşadamı Adnan Polat’la buluştuk. Erzurumspor için neler yapılabileceği üzerine görüş alışverişinde bulunduk. İşadamı Adnan Polat Erzurumspor’a hatırı sayılır düzeyde maddi yardım yaptı. Yine Akgün İnşaat ve Sururi Akgün Bey de, Erzurumspor’dan ilgisini esirgemedi, o da maddi yardım elini uzattı. EYVAP konusunda ise, şimdilik cevap bekliyoruz. Bugün ya da yarın EVYAP’tan da yapılacak maddi yardım hususunda bizi arayacaklar” diye konuştu.

 

ERZURUM’A YENİ STADYUM TALEBİ…

Öte yandan Erzurumspor’un Süper Lig’de bulunuyor olması nedeniyle Kazım Karabekir Stadyumu’nun yerine yeni bir stadyum yapılması tartışmaları da başladı. Erzurum Valisi Okay Memiş, 20 Ocak’ta Erzurum’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Erzurum’a yeni bir stadyum yaptırılmasını talep edeceğini belirterek, bu konuda Erzurum basınının da destek istedi.

Vali Memiş’in bu açıklaması Erzurum’da da büyük sevinç uyandırdı. Erzurum’a yeni bir stadyum yapılmasının şart olduğunu söyleyen Dadaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın böyle bir talebi geri çevirmeyeceğinden emin olduklarını dile getirdiler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri