bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > ESKİ’den böyle miydi?

ESKİ’den böyle miydi?

30.07.2020 09:35 12 14 16 18 yazdır
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekipleri, arızaları giderebilmek için şehrin dört bir yanında adeta mekik dokuyor.
ESKİ’den böyle miydi?

 

 

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekipleri, arızaları giderebilmek için şehrin dört bir yanında adeta mekik dokuyor. Çat’tan Karayazı’ya, Uzundere’den İspir’e varıncaya kadar çok geniş bir alan içerisinde altyapı hizmeti veren Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ ekipleri, günde onlarca arıza ihbarına vevap veriyor, bakım ve onarım gerçekleştiriyor. Sene başından bu yana 40 kilometre içme suyu, 25 kilometre de kanalizasyon hattı döşeyen ESKİ, 5 binden fazla su, 6 bin 500’e yakın da kanal arızasına müdahale etti. Gelişmiş ekipmanın yanı sıra her türlü araç, gereç ve donanıma da sahip olan ESKİ Genel Müdürlüğü, 185 numaralı çağrı merkezi telefonuyla da, vatandaşa 7/24 hizmet veriyor. Genel Müdürlüğü’nü yılların deneyimli ismi Remzi Ertek’in yaptığı ESKİ, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den de her türlü desteği alıyor.

 

SEKMEN: ALTYAPI BİZİM ÖNCELİĞİMİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ESKİ Genel Müdürlüğü aracılığıyla Erzurum’da çok önemli altyapı yatırımları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Altyapıyı yeniledikçe, arıza, bakım ve onarım çalışmalarında da önemli aranda azalma yaşandı. Buna rağmen bile ekiplerimiz şehrin dört bir yanında faaliyet halinde ve sorunlara anında müdahale edebilecek kapasitede” diye konuştu.

Sene başından bu yana Erzurum’da 40 kilometre uzunluğunda içme suyu, 25 kilometre uzunluğunda da kanalizasyon hattı döşediklerini hatırlatan Sekmen, sadece bu yatırımlar için harcanan paranın 12 milyon lirayı aştığını kaydetti. Sekmen, ESKi ekiplerinin sene başından bu zamana kadar 5 binden fazla su, 6 bin 500’e yakın da kanal arızasına müdahale ettiğini belirterek, “Ekiplerimiz arı gibi çalışıyor. İhbar hattımıza bilgi verilmesiyle ekiplerimiz arızaya müdahale etmesi bir oluyor” dedi.

 

VATANDAŞLAR DURUMDAN ÇOK MEMNUN

Öte yandan Erzurumlu vatandaşlar ise, ESKİ Genel Müdürlüğü’nün Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le birlikte yepyeni bir vizyona kavuştuğunu ifade ederek, “ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri gerçekten de çok profesyonel hizmetler vermeye başladı. Önceleri arızalara müdahale edilmesi uzun bir zaman alırdı. Ama şimdi sadece bir telefon yetiyor. Büyükşehir Belediyemize ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu memlekete hakkıyla hizmet eden herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştular. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri