bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Esnaf hız istiyor

Esnaf hız istiyor

25.07.2020 13:03 12 14 16 18 yazdır
Yakutiye Belediyesi tarafından örnek sayılabilecek çalışmalardan birisi olan ve Saraybosna caddesine rahat nefes aldıran yenileme çalışmaları sürüyor. Çalışmaların olduğu noktadaki esnaflar ise biraz daha hızlı olunması gerektiğini ifade ettiler.
Esnaf hız istiyor

Kasım AKAN-Erzurum Yenigün Gazetesi

Yakutiye Belediyesi tarafından örnek sayılabilecek çalışmalardan birisi olan ve Saraybosna caddesine rahat nefes aldıran yenileme çalışmaları sürüyor. Çalışmaların olduğu noktadaki esnaflar ise biraz daha hızlı olunması gerektiğini ifade ettiler. 

Yakutiye Belediyesinin durmak bilmeyen çalışmalarından sadece bir ayağı olan Saraybosna Caddesi üzerindeki yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaların biraz daha hızlı olması ve iş yerlerine bağlı olan noktaların biran önce bitirilmesini isteyen esnaflar “yapılan çalışmalar yıllardır bekleniliyordu. Yakutiye Belediyesini bu anlamda takdir ediyoruz. Ama son günlerde bir yavaşlama durumu söz konusu.

Bu durum da bizleri olumsuz etkiliyor. Dükkânlarımıza gelmek isteyen vatandaşlarımız gelemiyorlar. Bu durum şuan için fazla etki oluşturmuyor ama zaman uzadıkça fazlaca hissetmeye başlıyoruz. Yetkililerden ricamız çalışmaların en azından dükkânların olduğu bölümde daha hızlı ilerlemesidir” diye konuştular.

Çalışmalar takdir topluyor

Yıllardır büyük sorun olarak kent merkezine saplanan ve şehrin kaderini olumsuz yönde etkileyen kötü görüntü ivedilikle yok edilmeye başlandı. Dr. Mahmut Uçar’la birlikte kentin daha yaşanılır hale geldiğini ve yaşam alanlarının gözle görünür şekilde yenilendiğini ifade eden vatandaşlar “çalışmanın ne demek olduğunu mevcut yönetimle görmüş olduk. Şehrimizin en gözde ilçe yönetiminin bu denli vizyonlu ve kararlı çalışma sergilemesi şehrimizin geneline etki edecektir. Yıkılması gerekilen yerlerin yıkıldığın ve yeşillendirilmesi gerekilen alanların elden geçirildiğini gördükçe çalışmanın ne demek olduğunu daha iyi anlıyoruz. Daha uzun süre hizmet edecek olan bu yönetimin şehrimize apayrı bir kimlik kazandıracaklarını görebiliriz. Çünkü daha ilk yıllardan sorunlar büyük ölçüde halledildi ve devamında daha güzel adımlar atılacaktır” ifadelerine yer verdiler.

Kent gelişmeye başladı

Yıkılması gerekilen alanların yıkıldığı ve ağaçlandırmayla birlikte kötü görüntülü noktaların yok edildiği kent merkezinde adeta ölü toprak kalkmış gibi… Şehrimizin daha da gelişeceği ve çalışkan yöneticilerle bölgesine ışık saçacağı yorumunda bulunan bölge esnafı ise “mevcut yönetimle birlikte ileriyi hayal etmeye başladık. Öncelikle bölgemiz temiz ve geniş yaşam alanlarına sahip oldu. Bu durumun ne kadar önemli olduğunu zamanlar daha iyi anlayacağız.

Merkez ilçemizin dünya standartlarını yakalaması gerekiyor. Bu çalışma temposuyla daha güzel günlere ilerleyeceğimiz açıktır. Yaşam alanımız kaliteli hale geldikçe esnafın nefes alması daha kolay olacaktır. Cazibe noktalarının da ilerleyen zaman da tam olarak aktif hale gelmesi şehrimizi ödüllendirme anlamı taşıyacaktır. Başkanımızın ve belediye çalışanlarımızın emeklerini ayakta alkışlıyoruz” diye konuştular.

Etiketler : Esnaf hız istiyor
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri