bykşhr
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > Asayiş > FETÖ´nün askeri yapılanmasına dev operasyon: 52 gözaltı
FETÖ´nün askeri yapılanmasına dev operasyon: 52 gözaltı

FETÖ´nün askeri yapılanmasına dev operasyon: 52 gözaltı

11.01.2019 08:13 12 14 16 18 yazdır
Adana merkezli 20 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) askeri yapılanmasına yönelik operasyonda, aralarında albay, yarbay, yüzbaşı ve binbaşıların da bulunduğu 42´si muvazzaf 52 asker gözaltına alındı.Adana Cumhuriyet Başsavcılığının Fe
Adana merkezli 20 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) askeri yapılanmasına yönelik operasyonda, aralarında albay, yarbay, yüzbaşı ve binbaşıların da bulunduğu 42´si muvazzaf 52 asker gözaltına alındı.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, Adana merkezli 20 ilde şafak vakti FETÖ´nün askeri yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 42´si muvazzaf 52 asker gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve aralarında albay, yarbay, yüzbaşı ve binbaşının da bulunduğunu şüphelilerin ankesörlü telefonla örgütün mahrem imamlarıyla bağlantı halinde oldukları ileri sürüldü.
Kategorinin Diğer Haberleri