22 Temmuz 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > FUAR AYIBI!

FUAR AYIBI!

15.04.2019 09:32 12 14 16 18 yazdır
Büyükşehir Belediyesi’nin Erzurum’da kurduğu Ortadoğu’nun en büyük fuar merkezi, yönetim problemi yaşıyor.
FUAR AYIBI!


Büyükşehir Belediyesi’nin Erzurum’da kurduğu Ortadoğu’nun en büyük fuar merkezi, yönetim problemi yaşıyor. İşletmeciliğini TÜYAP’ın yaptığı Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ndeki organizasyonlardan Erzurumlular organizasyon bittikten sonra haberdar oluyor. Fuarlarla ilgili olarak yeterli PR yapamayan TÜYAP Fuarcılık’ın Erzurum yöneticileri, yabancı markaların ilgisini de bu fuara çekemiyor. Bu durum, fuarın açılış gününde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de dikkatini çekmiş ve Sekmen, uluslararası diye takdim edilen fuarda yabancı inşaat markalarının yer almamış olmasına tepki göstermişti. TÜYAP’ın fuarcılık alanındaki başarıları herkes tarafından bilinirken, söz konusu markanın Erzurum’daki faaliyetleri yetersiz bulunuyor.

 

FUARLARDAN ERZURUM’UN HABERİ YOK!

Erzurum kamuoyu, “Erzurum’da fuar kurulduğunu, fuar sona erdikten sonra öğreniyoruz. Fuarları Büyükşehir Belediyesi’nin doğrudan organize ettiği dönemlerde bu gibi sıkıntılar yaşanmazdı. Ama TÜYAP’ın Erzurum’daki yöneticileri bu işi galiba beceremiyor” iddiasında bulundular.

Fuarcılık faaliyetlerinin çok ciddi bir PR gerektirdiğini, ancak Mert Gülnayın ve ekibinin bunu başaramadığını dile getiren sektör temsilcileri, “Büyükşehirlerde düzenlenen fuar organizasyonlarına da katılıyoruz. Ama öncesinde ve sonrasında hiçbirisi Erzurum’dakiler kadar sönük olmuyor. Şehirlerde fuarlara yönelik olarak afişler, billboardlar, raketler dikkat çekiyor, medya lansmanları oluyor. Ama Erzurum’da artık her ne hikmetse fuarlardan organizasyonlar sona erdikten sonra haberimiz oluyor. Bu çok büyük bir eksikliktir” dediler.

 

SEKMEN BUNU HİÇ HAK ETMİYOR!

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen’in Erzurum’a kazandırdığı gelmiş-geçmiş en büyük yatırımlardan birisinin fuar merkezi olduğunu anlatan vatandaşlar, “Başkan Sekmen, Erzurum’a göz kamaştıran bu yatırımı yaptı ama maalesef TÜYAP’ın Erzurum’daki yönetimi bu fuar merkezini yönetemiyor, organizasyonlarıyla ses getiremiyor. Bu durum bir kere Başkan Sekmen’in Erzurum’a kazandırdığı bu yatırıma haksızlık. Ardından Erzurum böylesine yetersiz bir ekip yüzünden fuar merkezini etkin olarak da kullanamıyor. TÜYAP, Erzurum’daki bu eksiklikleri göz önünde tutmalı ve fuar merkezini emanet ettiği yöneticilerini gözden geçirmelidir” şeklinde konuştular.  

Etiketler : FUAR AYIBI!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri