bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Görenler hayran kalıyor

Görenler hayran kalıyor

28.07.2020 10:17 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Pasinler Yolu üzerinde yaptırılan Canlı Hayvan Pazarı, dillere adeta destan oldu.
Görenler hayran kalıyor

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Pasinler Yolu üzerinde yaptırılan Canlı Hayvan Pazarı, dillere adeta destan oldu. Kapılarını bayramın bereketiyle açan Erzurum Canlı Hayvan Pazarı, gidip gören herkesin hayranlığını kazandı. Sosyal medyaya da damgasını vuran dev yatırım, Erzurum’daki muhalif kesimden de bile tam not aldı. 2 bin 500 büyükbaş, 2 bin 500 küçükbaş hayvan kapasiteli tesiste,

612 büyükbaş, bin 200 küçükbaş hayvan konaklama ahırları, bin 300 metrekare yem deposu, 200 kişilik müzayede salonu, 20 adet çoban konaklama evi, 48 kişilik konaklama kapasiteli misafirhanesi, 500 araçlık otoparkı, arıtma tesisi, polis karakolu, zabıta karakolu, veteriner muayene istasyonu, lokanta, kafeterya, çay ocağı, cami, lokal ve müştemilat bulunuyor.

 

GÖRENİN AĞZI AÇIKTA KALIYOR

Kapasitesi ve genişliğiyle Türkiye’de şu ana kadar yapılmış en büyük canlı hayvan pazarı olan Erzurum Canlı Hayvan Pazarı, Kurban bayramı dolayısıyla hem alıcıların, hem de satıcıların ilgi odağı oldu. Kurbanlık satın almak için Erzurum Canlı Hayvan Pazarı’na giden vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, böyle bir yatırımın Erzurum’a kazandırılmış olmasından da büyük bir mutluluk duyduklarını söylediler. Büyükşehir Belediyesi’nin bu yatırımının, Erzurum’da bugüne kadar gelmiş-geçmiş en önemli hizmetlerden birisi olduğunu dile getiren Dadaşlar, “Ekonomisi hayvancılığa dayalı bir şehre böylesine kapsamlı bir yatırım kazandırmış olmak gerçekten büyük bir emek ister. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Mehmet Sekmen’e çok teşekkür ediyoruz. Erzurum’daki hayvancılık sektörünün böyle bir yatırıma gerçekten ihtiyacı vardı” dediler. 

 

SEKTÖRÜN İSTİFADESİNE SUNULDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen ise, hayvancılık faaliyetlerine ivme kazandıran ilçe hayvan pazarlarının yanı sıra yine Erzurum’a Orta Doğu’nun en büyük Canlı Hayvan Pazarını kazandırdıklarını kaydederek, “Canlı Hayvan Borsamızı tamamladık; şu anda hizmet vermeye başladı. Hayvan borsamızda kapalı ve açık padoglardan karantina ahırına, hayvan otelinden müzayede salonuna, yönetim ofislerinden sosyal tesislere varıncaya kadar her türlü ihtiyacı düşündük. Hayvancılığımıza dinamizm kazandıracak olan yatırımımız sektörün ve üreticilerin istifadesine sunuldu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak; hayvancılığın gelişim kaydetmesi adına ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri