23 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > Hac başvurularında büyük artış

Hac başvurularında büyük artış

13.02.2018 13:04 12 14 16 18 yazdır
Erzurum İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Sedi Bayoğlu, Erzurum’da her yıl hac için başvuran kişi sayısında büyük artış yaşandığını söyledi.
Hac başvurularında büyük artış
Kerim BURUCU
Yenigün Gazetesi
Hac için 2017 yılında 24 bin kişinin başvuruda bulunduğu Erzurum’da bu sayı 2018’de 27 bine yükseldi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan . Erzurum İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Sedi Bayoğlu, Hac başvurularında en fazla artışın yaşandığı şehirlerin başında Erzurum’un geldiğini ifade etti. 
BAŞVURU ŞİMDİDEN 27 BİNİ BULDU
Bayoğlu, “Bu yıl başvuru almasak dahi 35 yıl sonra hacca gidecek insanlar var. Erzurum da Hac ibadeti için gelen talepler her yıl 4 bin kişi civarında artıyor. 2017 yılında 24 bin kişi Hac ibadetini gerçekleştirmek için kayıt yaptırdı. 24 bin kişilerden sadece 978 kişi Hac ibadetini gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Hac kayıtlarımız şuan da 27 bini bulmuş durumda. Bu sayı daha da artacaktır. Bu yıl sadece 900 kişi hac ibadetini gerçekleştirebilecek” dedi. 
HER VATANDAŞIN BİR 
HAKKI BULUNUYOR
Her yıl artan talepler ve adaletin sağlanması için bir kişiye sadece bir hak tanındığını da hatırlatan Bayoğlu, “Hacılarımızın yüzde 40’ını acentalar, yüzde 60’ını ise Diyanet İşleri Başkanlığı yolluyor. Erzurum’da Hac için yoğun bir talep bulunurken aynı şekilde Umre içinde aşırı talep olduğunu görüyoruz. Yılsonuna kadar Umre taleplerin daha da artacağını düşünüyoruz” diye konuştu.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri