17 Kasım 2019 Pazar
Anasayfa > Yerel > Harabe yapılar mahalleliyi bezdirdi

Harabe yapılar mahalleliyi bezdirdi

11.07.2019 09:34 12 14 16 18 yazdır
Kentsel dönüşüm projelerinin metropol şehir görüntüsüne kavuşturduğu Erzurum’da kimi mahallelerin harabe yapılarla başı dertte. Kimsenin yaşamadığı ve uyuşturucu bağımlılarının mesken tuttuğu alanlar yetkililerce inatla yıkılmıyor.
Harabe yapılar mahalleliyi bezdirdi

Kasım Akan-Erzurum Yenigün Gazetesi

Erzurum-Kazım Yurdalan Mahallesinde inşa edilen TOKİ konutlarının çevresinde bulunan harabe yapılar konut sakinlerini tedirgin ediyor. Harabe şekilde bekletilen ve bir türlü yıkılmayan yapıların uyuşturucu bağımlılarınca mesken alındığını ve konut sakinlerine sorun oluşturduklarını dile getiren vatandaşlar “bizler aylardır bu harabelerin yıkılması için gerekli mercilere başvurularda bulunuyoruz. Ama kimse bizi dinlemiyor. İçi boş ve harabe olan yapılarda her gece uyuşturucu bağımlıları uyuşturucu kullanıyor. Ve kimse evine huzurla gelemiyor. Bazen yolumuzu kestikleri oluyor. Bağımlıların mahalle sakinlerini bu şekilde rahatsız etmesine yön veren durum biraz da bu harabelerin hala bekletiliyor olmasındandır” diye konuştu.Vatandaş rahatsız

TOKİ konutlarından ev alıp rahat bir nefes alacaklarını sandıklarını ve aylardır baş etmeye çalıştıkları durumdan dolayı büyük bir moral bozukluğu yaşadıklarını dile getiren kimi mahalle sakinleri “bu harabe yapıların yetkililerce yıkılamıyor olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Kabullenilecek bir durum değil bu. Vatandaşı rahatsız eden bu durumun ortadan kaldırılması gerekiyor. Çocuklarımızı dışarıya gönderemiyoruz, başlarına bir şey gelir diye erkenden eve gelmelerini söylüyoruz. Uyuşturucu kullanıcıları kapımızın önüne kadar gelmiş. Harabe bir yapıda her gün uyuşturucu içmeye gelen gençleri gördükçe korkuyoruz. Durumun ciddiyetle ele alınmasını ve biran önce çözüm geliştirilmesini istiyoruz” dedi.Neden yıkılamadığı belli değil

Mahallelinin gerekli sorumlu kişilere konu hakkında bilgi verdiklerini ve buna rağmen bir adımın atılamadığını dile getiren vatandaşlar “bazen uyuşturucu içenlerle kavga ediyoruz. En son yine durumdan rahatsız olan bir kişi harabelere girip çıkanlarla kavga etti. Her an kötü bir durum olacak diye korkuyoruz. Defalarca gidip durumu anlattık ama çözüm üretilmiş değil. En azından harabelere giriş çıkışı önlemek için bir çalışma yapılmasını bekliyorduk. Ama mahalleli tamamen kendi kaderine terk edilmiş durumda. Harabelerde uyuşturucu içen gençlerde bu durumda rahat olabilecekleri ortamlarda oturuyorlar. Her geçen gün yeni gençleri harabelere girip çıkarken görüyoruz. Onlara acımakla birlikte kendi ailelerimiz için de tedirgin oluyoruz. Durumun özenle ele alınıp çözülmesini bekliyoruz” diye belitti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri