17 Kasım 2019 Pazar
Anasayfa > Yerel > Herkes’e Going Erzurum’a Boeing

Herkes’e Going Erzurum’a Boeing

11.07.2019 09:35 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da uçak bileti fiyatlarıyla ilgili olarak her geçen gün biraz daha ısınan gündeme bu kez de THY oturdu.
Herkes’e Going  Erzurum’a Boeing


Erzurum’da uçak bileti fiyatlarıyla ilgili olarak her geçen gün biraz daha ısınan gündeme bu kez de THY oturdu. Uçak bileti fiyatlarının yüksek ve sefer sayılarının da yetersiz oluşunun başlıca sebebi,  ilk kez Gazeteniz YENİGÜN’de yer almış ve THY’nin gerekçesi uzun bie süre konuşulmuştu. Türk Hava Yolları açıklamalarına dün bir yenisini daha ekleyerek “pes doğrusu” dedirtti. THY’den yapılan açıklamada; Boeing 737 MAX tipi yolcu uçaklarının tamamının ikinci bir talimata kadar uçuştan kaldırıldığı ve Ağustos ayına kadar da bu durumun böyle devam edeceği bildirildi. Sefer sayılarının yetersiz oluşuna gerekçe olarak söz konusu uçakları gösteren THY’nin, bazı illerdeki sefer sayısını azaltmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

 

BOEING KIYAMETİ ERZURUM’UN BAŞINA KOPTU!

Vatandaşlar, THY’nin uçuştan çekilen MAX modeliyle ilgili olarak yaptığı yeni planlamada Erzurum’la birlikte çok sayıda ilin mağdur edildiğini belirterek, “Madem sefer sayıları ilgili yeni bir planlama yapılıyor; bunu bütün iller için uygulasın ve tüm illerdeki fazla seferleri azaltsınlar. Ama bunlar tam tersini yapıyorlar, Uçuştan çekilen Boeing 737 MAX modellerinin acısını Erzurum’dan çıkartıyorlar. Türk Hava Yolları’na soruyoruz: kıyamet sürekli Erzurum’un başına kopmak zorunda mı? THY örneğin Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Karadeniz bölgesindeki illerin sefer sayılarını da azaltabiliyor mu? Erzurum insanına reva görülen bu durum, o illerde yaşayan insanlar için de geçerli mi? THY günü kurtarmaya çalışmak yerine bu soruna adam akıllı bir çözüm bulmalıdır” diye konuştular.

 

BAZI PARTİLİLERİN TAVRI ÇOK İLGİNÇ

Öte yandan Erzurum kamuoyu, AK Partili bazı yöneticilerin uçak bileti fiyatlarıyla ilgili olarak; “Biz iktidara gelmeden önce uçağa öyle herkes binemiyordu. Ama AK Parti sayesinde uçak lüks olmaktan öyle bir çıktı ki, herkes havayolu ulaşımını kullanmaya başladı. Şimdi de fiyatlar arttı diye herkes tepki gösteriyor. Bu da havayolu ulaşımından ne kadar çok insanın faydalandığını gösteriyor. Bu durum bile başlı başına bir başarıdır ve bizim farkımızı gösterir” diye konuştular.

Vatandaşlar ise AK Partili bazı yöneticilerin meseleye bu gözle bakıyor olmalarını eleştirerek, “İnsanlara hizmet etmekle övünüyorlar ama aynı insanların kendilerini senelerdir desteklediklerini de unutuyorlar maalesef.” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri