05 Temmuz 2020 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Kasım AKAN > İKİ KONU… İKİ SORU…
Kasım AKAN

İKİ KONU… İKİ SORU…

03.06.2020 09:04 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Kasım AKAN

 

SORU:

Erzurumspor’un Süper Lig’e çıkma ihtimali var mı?

 

CEVAP:

Takımın başında Şifo Mehmet değil de, Erkan Sözeri olsaydı, bu ihtimalin hem de çok zayıf olacağını rahatlıkla söyleyebilirdik. Fakat açık konuşmak gerekirse; Şifo Mehmet’le bu takımın Süper Lig’e çıkması, çok kuvvetli bir ihtimal…

Sebebine gelince:

Şifo Mehmet, Erzurumspor Süper Lig’de iken takımı çok da güzel oyantıyordu; üstelik birçok eksikliğe rağmen. Adamın forveti yoktu, orta sahası yoktu, kanatlar bu kadar etkin değildi ama tüm bunlara rağmen ortada mücadele eden, kendini yırtan ve saldıran bir takım vardı. Şimdi bakıyoruz da, Erzurumspor’da neredeyse hiç eksik yok. İki tane forvet var, iki tane sağlam kanat var, beklerde sağlam ayaklar var, yedekler deseniz bir o kadar kaliteli. Dolayısıyla bu takımın normal şartlarda önüne geleni yıkıp devirmesi lazım. Ki biz buna inanıyoruz; önümüzdeki 18 günlük süreyi çok iyi değerlendirir de, formunu yakalarsa, Erzurumspor’un önünde değil rakipleri, feriştahı bile gelse duramaz. O yüzden belirleyici olan Şifo Mehmet’le takımın kazanacağı yeni oyun anlayışı olacak. O halde bize de başarılar dilemek düşer.

 

SORU:

Erzurum Havalimanı işinde Vali haklı mı?

 

CEVAP:

Haklı mı ne demek, yerden göğe kadar, başından sonuna kadar haklı hem de… Geçen yıl yaşananları hiçbirimiz unutmadık; havalimanı bitecekti, ama bitmedi. Kış boyunca uçuşlar ertelendi, uçaklar havada kaldı, sis yüzünden inemedi, çevre illere taşımacılık başladı ve daha neler neler… Uçak bileti fiyatları doğrudan bu yüzden olmasa da, bunun da etkisiyle tavana fırladı. Şimdi aynı yüklenici firma işi yine ağır-aksak yürütüyor. Normal şartlarda şimdiye çoktan bitirilmesi gereken bu işin bitmediğini görünce, haklı olarak Vali Bey de küplere biniyor. Bize sorarsanız az bile demiş, az bile öfkelenmiş, az bile kızmış!

Ayrıca Vali Bey’in bu çıkışı çok da iyi oldu. Hazır sezonun başı iken yapılan bu çıkış, yarım kalan iş için artık hiç kimsenin bahane üretemeyeceği anlamına gelir ki; süreç sonunda yaşanabilecek en küçük aksaklıktan bu satten sonra artık herkes sorumlu olur. Dolayısıyla havalimanında yaptığı açıklama, aslında Vali Bey’in tarihe düştüğü bir kayıttır, ilaveten bir de uyarı…

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.