02 Aralık 2020 Çarşamba
Anasayfa > Dünya > İngiltere, Pfizer-BioNTech aşısının ocak ayında dağıtıma hazır olacağını açıkladı
İngiltere, Pfizer-BioNTech aşısının ocak ayında dağıtıma hazır olacağını açıkladı

İngiltere, Pfizer-BioNTech aşısının ocak ayında dağıtıma hazır olacağını açıkladı

21.11.2020 11:02 12 14 16 18 yazdır
İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Pfizer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan koronavirüs aşısının ülkeye ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını duyurdu.

Amerikan ilaç şirketi Pfizer’in, Prof Dr. Uğur Şahin'in CEO’su olduğu BioNTech ile geliştirdiği COVID-19 aşısı merakla bekleniyor.

Salgından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngitere'de Sağlık Bakanı Matt Hancock, Pfizer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan koronavirüs aşısının ülkeye ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını açıkladı.

Aşının dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Hancock, ülke çapında aşı merkezlerinin kurulacağını söyledi.

Aşının eksi 70 derecede saklanması gerekiyor

Bakan Hancock, İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) tarafından ülke çapında aşı merkezleri kurulacağını belirterek aşının eksi 70 derecede depolanmasına dikkat çekti. Hancock tarafından belirtilen aşı sıcaklığı eksi 70 derece, Güney Kutbu'nda bulunan Antartika'daki havadan daha soğuk bir ortam sıcaklığı olarak biliniyor.

Aşı dağıtımı için üç yol belirledi

Bakan Hancock, ocak ayı sonuna kadar yapacakları koronavirüs aşısının dağıtımını üç koldan yapacaklarını ifade etti. Buna göre aşı dağıtımı, halktan oluşacak topluluk ekipleri, aşı istasyonları ve hastanelerde kurulacak aşı merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilecek.


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri