bykşhr
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > İşsizliğe “Tekstil Kent” neşteri

İşsizliğe “Tekstil Kent” neşteri

12.01.2019 10:41 12 14 16 18 yazdır
Vali Memiş, “Projeyi Valilik olarak biz hayata geçireceğiz ve Erzurum’da 4 bin kişilik istihdam sağlayacağız” dedi.
İşsizliğe “Tekstil Kent” neşteri


Erzurum Valisi Okay Memiş, işsizliğin önemli bir boyutta olduğu Erzurum için “Tekstil Kent” müjdesi verdi. Vali Memiş, “Projeyi Valilik olarak biz hayata geçireceğiz ve Erzurum’da 4 bin kişilik istihdam sağlayacağız” dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, kent ekonomisiyle ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulundu. Vali Memiş, girişimciliğin yetersiz olduğu kentte dikkat çeken en önemli ayrıntının Erzurum’un memur şehri olması olduğunu belirterek, “Memur kenti olmak iyidir ama geliriniz ne artar, ne eksilir, yani sabit kalır. Bu yüzden Erzurum’da üretimi ve sanayiyi geliştirmeye yönelik adımlar atmamız gerekiyor.” dedi.

 

4 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLANACAK

Erzurum Valisi Memiş, şehirde işsizliği önemli ölçüde azaltacak bir projeyi hayata geçireceklerini açıklayarak, “Erzurum’da Tekstil Kent adlı bir proje yürüteceğiz ve bu proje sayesinde 4 bin kişilik istihdam sağlayacağız. Bunu Valilik olarak biz yapacağız. Nisan ayında inşallah kazmayı vuruyoruz. Yatırımlar bu ve bunun gibi birbiri ardına gelecek. İnşallah hep birlikte güzel işler yapacak ve Erzurum ekonomisine katkıda bulunacağız” diye konuştu.

 

VALİ MEMİŞ: VEBALİ BÜYÜKTÜR

Erzurum’da kaynakların verimli kullanılması noktasında azami düzeyde gayret gösterdiklerinin altını çizen Vali Okay Memiş, “Bu kaynaklarda herkesin payı var, toplanan vergiler var. Bu vergiler toplanırken sağcı, solcu, alevi, sünni, Türk, Kürt diye bir ayrım yapılıyor mu, yapılmıyor. Bu paralar bu milletin. Bu yüzden doğru yerde kullanılması gerekiyor. Bu vebaldir. Biz devletin kuruşuna halel getirmedik, getirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri