22 Ağustos 2019 Perşembe
Anasayfa > GENEL > KAPI ÇALMAK YOK SOSYAL MEDYA VAR!

KAPI ÇALMAK YOK SOSYAL MEDYA VAR!

11.02.2019 09:33 12 14 16 18 yazdır
Önceki seçimlerin aksine adayların neredeyse sahada hiç görünmedikleri Erzurum’da, sosyal medya ise adeta yıkılıyor.
KAPI ÇALMAK YOK SOSYAL MEDYA VAR!


31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde siyasi partilerin belediye başkan adayları da çalışmalarını sürdürüyor. Önceki seçimlerin aksine adayların neredeyse sahada hiç görünmedikleri Erzurum’da, sosyal medya ise adeta yıkılıyor. Belediye başkan adaylarının seçmenlere yönelik olarak çağrılarını, vaatlerini, plan ve projelerini paylaştıkları en önemli mecra sosyal medya olurken, sokaktaki vatandaş ise, bu durumdan şikayetçi. Şehirlerin sosyal medya ile yönetilemeyeceğini dile getiren vatandaşlar, “Biz adayları yanımızda kanlı-canlı görmek istiyoruz. Planlarını projelerini bizzat kendilerinden duymak istiyoruz. Sosyal medyada proje paylaşmakla, seçmene çağrıda bulunmakla bu işler yürümez. Gelsinler, kapımızı çalsınlar, halimizi sorsunlar, ne istediğimizi bilsinler önce” diyerek, huzursuzluklarını dile getirdiler.

 

ERZURUM’U FACEBOOK’LA MI YÖNETECEKLER?

Siyasetçilerin ve seçime girecek olan adayların sosyal medyayı kullanmalarının olağan bir durum olduğunu, ancak Erzurum’daki siyasetçilerin bu işi oldukça abarttıklarını dile getiren seçmenler, “Seçime doğru gidiyoruz ama ortada adaylar yok. Çarşıda pazarda gezen yok, kapıları çalan yok. Seçimlere bir-iki ev toplantısı yaparak, orada da boy boy fotoğraflar çektirerek hazırlık olmaz. Biz şehri yönetmeye talip olan belediye başkan adaylarını evlerimizde, işyerlerimizde, sokakta, çarşıda ve pazarda görmek istiyoruz” dediler.

Ahmet Celil Bayram isimli bir esnaf, şehir merkezinde işyeri bulunmasına rağmen bugüne kadar bir tek adayın bile kapısını çalıp elini sıkmadığını dile getirerek, “Merak ediyoruz acaba bu adaylar Erzurum’u Facebook’la mı Twitter’le mi yönetecekler?” göndermesinde bulundu.

 

AK PARTİ DE SAHALARDA YOK!

Önceleri seçim sahalarında en aktif çalışan partinin AK Parti olduğunu, ancak bu seçimler öncesinde AK Parti’nin de sahalarda görünmediğinin altını çizen Bayram, “Duyuyoruz, işitiyoruz, görüyoruz. Adaylar, belli başlı partililerin evlerine gidiyor, orada ev toplantıları yapıyor, o kadar. Ben 30 yıllık esnafım, halen daha yanıma gelen olmadı, Gürcükapı’da işyerim var ve bu sokaktan şu ana kadar bir tek aday geçmedi, esnafı gezip ziyaret etmedi. AK Parti’ye kurulduğu zamandan beri oy veren bir seçmen olarak, ben şahsen bu durumdan rahatsızım. Seçim öncesinde bile kapımızı çalmayan adaylar, başkan seçildikten sonra kapımızı açarlar mı, açmazlar. Böyle seçim çalışması olmaz, AK Parti yetkilileri buna bir çözüm bulsunlar” diye konuştu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri