15 Temmuz 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > Karanlığa 1 gün kaldı!

Karanlığa 1 gün kaldı!

30.06.2020 07:54 12 14 16 18 yazdır
Normalleşme sürecine çok çabuk geçiş yapan Aras, Pandemi sebebiyle borçlarını ödeyemeyen abonelere yarından itibaren elektrik vermeyecek.
Karanlığa 1 gün kaldı!

 

 

Aras Elektrik yarından itibaren sahalara geri dönüyor. Pandemi döneminin ardından başlayan normalleşme sürecine çok çabuk geçiş yapan Aras, Pandemi sebebiyle borçlarını ödeyemeyen abonelere yarından itibaren elektrik vermeyecek. Geçtiğimiz hafta cep telefonlarına mesaj göndererek 1 Temmuz itibariyle borçlu abonelerin elektriğinin kesileceğini duyuran Aras EPSAŞ’ın, yapacağı bu işlemin ardından 37,5 lira olan kesme-bağlama ücretini almasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Elektrik aboneleri, Aras’ın bu tavrının normalleşme sürecine uygun düşmeyecek kadar anormal bir girişim olduğunu ifade ederek, “Pandemi sürecinde binlerce abonenin borcunu ödemekte zorlandığı muhakkak. Belli ki, bu manzara hayli iştah kabartmış olacak ki; Aras Elektrik kesme-bağlama işi için özel bir gün bile belirlemiş” dediler.

 

BORÇLARI ÖDEMEK İÇİN YARIN SON GÜN!

Pandeminin ilk günlerinde borçlarını ödeyemeyen abonelerin kapısına kesme ihbarnameleri bırakan ve bu yüzden eleştirilerin odağı olan Aras Elektrik, daha sonra bu uygulamadan vazgeçmişti. Normalleşme sürecine geçişle birlikte fabrika ayarlarına geri dönen Aras Elektrik, borçlu abonelerin elektriklerini kesme işlemine yarından itibaren yeniden başlayacak. Üç ay boyunca elektrik borcu biriken ve bu borcu ödemekte zorlanan vatandaşların Çarşamba günü itibariyle Aras Elektrik’e olan borçlarını ödemiş olmaları gerekiyor. Birikmiş borçların ödenmemesi halinde abonelere hem elektrik arzı durdurulacak, hem de enerji kesintisi uygulanacak. Kesintinin ardından bir sonraki faturaya ise, kesme-bağlama ücreti olarak 37,5 lira eklenmesi bekleniyor.

 

MAĞDURİYETLER KATLANARAK ARTACAK

Vatandaşlar, ülkenin zaten sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, ilaveten bu sıkıntıların tüketicileri de olumsuz etkilediğini dile getirerek, “Bu süreçte bin liralık destek ödemesi için dahi devletin eline bakan binlerce insan, biriken elektrik borçlarını ödemekte de kuşkusuz güçlük çekecek. Ama buna rağmen Aras Elektrik, borcunu ödemeyen abonelerin elektriğini keserek mağduriyetleri daha da artıracak. İhtimal ki, üstüne bir de kesme-bağlama ücreti alarak yoluna devam edecek. Ve vatandaşın karşı karşıya kalacağı bu durum, yine kuvvetle muhtemel ki hiçbir yöneticinin umurunda bile olmayacak. Hiçbir şeye yanmayız da, işte buna yanarız” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri