22 Ağustos 2019 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Kılıçdaroğlu’na DADAŞ tepkisi!

Kılıçdaroğlu’na DADAŞ tepkisi!

09.02.2019 10:31 12 14 16 18 yazdır
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’a bu kez Çat üzerinden yanlış yaptı.
Kılıçdaroğlu’na DADAŞ tepkisi!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’a bu kez Çat üzerinden yanlış yaptı. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ı İstanbul’daki ilçelerden birisine belediye başkan adayı olarak göstereceğine dair söz veren Kılıçdaroğlu, bu sözünü tutmayarak Dadaşla adeta alay etti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu tutumuna tepki gösteren Erzurum kamuoyu, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı bardağı taşıran son damla olmuştur. Türkiye’de CHP’li belediyeler arasındaki en başarılı belediye başkanı olan Arif Hikmet Kılıç’ı aday göstermemekle, yapabileceği en büyük hatayı Erzurum’a yapan Kılıçdaroğlu’nu kınıyoruz” diye konuştular.

 

EN BAŞARILI CHP BELEDİYE BAŞKANIYDI

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın, ilçeye yaptığı yatırımlar ve verdiği hizmetlerle Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasına girdiğini ve hatta birçok ödül aldığını hatırlatan Erzurumlular, “Bu ödüllerden birisini de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizzat kendi eliyle vermişti. CHP’de adam harcamak bu kadar mı kolay? Eğer böyle bir şey varsa bile o partide ismi görmezden gelinecek en son isimdi Arif Hikmet Kılıç olurdu. Fakat CHP Lideri, bunu dahi göremeyecek kadar siyasi ferasetten uzak bir tavır sergiledi. Yaptığı ne CHP’ye yakıştı, ne CHP’nin yönetim anlayışına, ne de Kemal Kılıçdaroğlu’na. Bu yüzden Kılıçdaroğlu Erzurum kamuoyuyla açık ve alenen dalga geçmiştir. Biz de CHP’li seçmenler olarak Erzurum’la dalga geçmenin ne demek olduğunu sandıkta göstereceğiz” şeklinde konuştular.

 

BAŞKAN KILIǒA VEFASIZLIK ETTİLER

Arif Hikmet Kılıç’ın Çat Belediyesi’ne yeniden aday olmayacağını seçimlerden yıllar önce açıkladığını anımsatan Dadaşlar, “Başkan Kılıç’ın Çat’ta bir dönem belediye başkanlığı yapacağını herkes biliyordu. Kendisinin de bununla ilgili bir planı zaten yoktu. Bu süreçte kuşkusuz CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun payı büyük oldu. Çünkü sürekli Arif Hikmet Kılıç’tan bahsetti ve kendisini İstanbul’da değerlendireceği sözünü verdi. Koskoca bir siyasi parti lideri böyle bir hataya düşmemeliydi. Arif Hikmet Kılıç bu vefasızlığı hak etmediği gibi, Çatlılar olarak bizler de Arif hikmet Kılıç gibi bir belediye başkanıyla vedalaşacağımız için üzüldük. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu, parti meclisini ve yöneticilerinin tamamını kınıyoruz. Erzurum’a bu hatayı yapmayacaklardı” diye konuştular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri