17 Kasım 2019 Pazar
Anasayfa > Yerel > KÜLTÜRLENİYORUZ

KÜLTÜRLENİYORUZ

10.07.2019 09:57 12 14 16 18 yazdır
Yatırımların toplam tutarı yaklaşık 50 milyon lira
KÜLTÜRLENİYORUZ

 

Türkiye’nin en büyük kütüphanesinin kurulacağı Erzurum’da geri sayım başladı. 15 milyon liraya mal olan yatırım tamamlandığında, Erzurum önemli bir ayrıcalıkla daha tanışmış olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Erzurum’a yaptığı yatırımların ardı arkası kesilmiyor. Türkiye’nin en büyük kütüphanesinin inşa edildiği Erzurum’a, ayrıca kültür ve gençlik merkezi ile bölgenin en büyük müzesi de kazandırılmış olunacak. Yetkililerden edinilen bilgilere göre; Erzurum’a kültür alanında kazandırılacak olan yatırımlar, şehre yepyeni bir vizyon kazandıracak. Üç Kümbetler bölgesinde yapımı devam eden bölgenin en büyük müzesinin dışında, Türkiye’nin de en büyük kütüphanesinin inşa edildiği Erzurum, bu yatırım sezonunda da, gençlik ve kültür merkezi ile tiyatro ve gösteri merkezine de kavuşmuş olacak.

 

ERZURUM’A KÜLTÜR KAMPÜSÜ YAPILIYOR

Erzurum’da Türkiye’nin en büyük kütüphanesinin inşa edildiği MNG AVM karşısındaki 40 bin metrekarelik alanda aynı zamanda bir gençlik ve kültür merkezi ile tiyatro ve gösteri merkezi de yapılacak. Yatırımların tamamı için yaklaşık 50 milyon liralık ödeneğin ayrıldığı Erzurum’da, söz konusu kampüs içerisine geniş bir de otopark yapılacak.

Üç Kümbetler bölgesinde yapımı devam eden Erzurum Müze Projesi ise, yine Doğu Anadolu Bölgesi’nin en prestijli müzelerinden biri olacak. Söz konusu müze, büyüklüğünün yanı sıra göz kamaştıran mimarisiyle de Erzurum’un farkını gözler önüne serecek.

 

BU YATIRIMI YAPANLAR UNUTULMAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan ve Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da koordine edilen söz konusu yatırımlar, Erzurum Valiliği’ne de prestij kazandıracak.

Erzurum kamuoyu, söz konusu yatırımların kültür kenti olarak bilinen Erzurum için paha biçilemez nitelikte olduğunu dile getirerek, “Bu yatırımların önemini kavrayabilmek, destek olmak ve sahip çıkmak, gerçekten de bu şehrin yarınlarına hizmet etmektir. Erzurum, bu yatırımların şehre kazandırılmasında emeği geçenleri kesinlikle unutmayacak ve hep takdirle yad edecektir. Bu bağlamda Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Erzurum Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Etiketler : KÜLTÜRLENİYORUZ
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri