29 Ocak 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > Kumbaralarda tık yok

Kumbaralarda tık yok

11.09.2019 09:42 12 14 16 18 yazdır
Sosyal farkındalık ve yardımlaşma adına geliştirilen ve Erzurum’da yüzlerce noktaya konulan kullanılmış giysi-ayakkabı kumbaraları oldukları gibi duruyorlar.
Kumbaralarda tık yok


Tanıtımlarının ve bakımlarının güncellenmesi gerekilen kumbaraların iş görüp görmedikleri konusunda bilgi sahibi olmadıklarını dile getiren vatandaşlar projenin güncellenmesi gerektiğini vurguladılar. Eski elbise ve ayakkabı kumbaralarının Erzurum’un her noktasında görüldüğünü fakat ilginin nasıl olduğunu ve bilinçlendirme konusunda yetkililerin projeyi sürdürüp sürdürdüklerini bilmediklerini belirten vatandaşlar “kumbaraların tanıtıma ihtiyacı var. İnsanlar eski elbiseleri çöplere atmaya devam ediyor. Her noktada bu kumbaralar var ama çoğu insan bu kumbaraların ne işe yaradığını bilmiyor. Bu bakımdan projenin güncellenmesi ve kumbara bakımlarıyla birlikte reklamlarının yapılması gerekiyor” diye konuştular.


“Paylaşım kültürü geliştirilmeli”

Sosyal yardımlaşma konusunda bilinçlendirme ve beraberlik kültürünü aşılamayı da amaçlayan kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaraları üzerlerindeki kilitle eleştiri konusu olmaya başladı. Paylaşım kültürünün daha özenle geliştirilmesi gerektiğini dile getiren vatandaşlar “kumbaraların bu kadar korumaya alınıyor olması bizler için kötü neticedir. Belli oranda paylaşım kültürümüzün çürümüş olduğunu gösteriyor. Bu anlamda özellikle paylaşım kültürümüzün geliştirilmesi gerekiyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri