22 Temmuz 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > Mahalle çeşmeleri Su kesintilerine tek çare

Mahalle çeşmeleri Su kesintilerine tek çare

15.04.2019 09:27 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da nadir rastlanan su kesintilerine mahallelerde bulunan kaynak su çeşmeleri çare oluyor. Temizleme işlemelerinin sürdürüldüğü ve kesintilere neden olduğu zamanlarda vatandaşlar çeşmelerde sıra oluşturuyor.
Mahalle çeşmeleri Su kesintilerine tek çare


Erzurum’da hemen hemen bütün mahallelerde bulunan kaynak su çeşmeleri vatandaşların imdadına yetişiyor. Belediyelerin ve su işleri müdürlüklerinin ortaklaşa sürdürdükleri çalışmalar kapsamında su kesintileri oluşuyor. Erzurum’da neredeyse hiç karşılaşılmayan bu duruma vatandaşlar mahalle çeşmelerine bidonlarla giderek çözüm buluyorlar. Çeşme sularının oldukça sağlıklı ve Erzurum’un özel suyu bulunduğunu dil getiren vatandaşlar “bazen su kesintileri oluştuğunda mahallelerimizde bulunan çeşmelere gelip bidonlara su dolduruyoruz. Evde kullanılabilecek kadar suyumuzu alıyoruz. Zaten su kesintisi uzun sürmediği için sadece yemeklik ve basit anlamda temizlik ihtiyacı için temin ediyoruz.

Suların daha temiz olması için ve bazen oluşan hasarların onarılması için yetkililerin çalışmalar yürütmesi oldukça normal karşılanmalıdır. Bu duruma zaten çare olan çeşmeler her mahallede mevcut. Bu anlamda çeşmelerimizden sularımızı alıp evlerimize götürmemiz için çeşme başlarında sıraya giriyoruz” diye konuştular.

Çeşme başlarında uzun kuyruklar oluştu

Akşam saatlerine kadar kesinti oluşan içme suyunda mahalle çeşmeleri vatandaşların akınına uğradı. Bidonlarını alıp çeşme başlarında sıraya giren vatandaşlar “bu tür durumlar Erzurum’da pek fazla olmuyor. Ama bazen olduğunda da böyle mahalle başlarında olan çeşme sularını kullanmak en mantıklı durum oluyor. Temiz olduğundan hiç şüphe etmediğimiz çeşme sularımız bu anlamda çözüm oluyor. Zaten suların kesik olmadığı günlerde de gelip bidonlarımızı bu temiz sulardan doldurup evlerimize götürüyoruz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri