20 Eylül 2020 Pazar
Anasayfa > Yerel > Meselenin ÖZ’ü çok başka!

Meselenin ÖZ’ü çok başka!

14.02.2020 09:42 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ü İspir Belediyesi’nin meclis tutanakları da yalanladı.
Meselenin ÖZ’ü çok başka!


Cumhur İttifakı’nın İspir’de sıkıntılı dönemler geçirdiği yönündeki iddiaları, “Onların kendi partili meclis üyeleriyle sorunları var” diyerek geçiştiren AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ü meclis tutanakları yalanladı. Cumhur İttifakı’nın MHP kanadı tarafından yönetilen İspir Belediyesi’ndeki meclis tutanaklarında red oylarının tamamında AK Partili meclis üyelerinin de bulunduğu ortaya çıktı. İspir Belediyesi’ni kilitleme ve hizmet yapamaz hale getirme yönünde adeta bir seferberliğin başlatıldığının iddia edildiği ilçede, söylenenlerin doğruluk payının yüksek olduğu anlaşılırken, ilçede AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’a karşı aldıkları ortak tavır böylece gün yüzüne çıkmış oldu.

 RED KARARLARINDA AK PARTİLİ İSİMLER VAR 

İspir Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyeleri Salih Başkapan ve Mustafa Yıldırım’la beraber AK Partili meclis üyelerinin neredeyse tamamının meclis oturumlarında red oyu kullandıkları dikkat çekerken, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün bu konuyu neden geçiştirmeye çalıştığına ise, bir anlam verilemedi. İl Başkanı Mehmet Emin Öz, İspir ilçesinde cereyan eden gelişmelerle AK Parti’nin bir ilgisinin olmadığını ve meselenin MHP’li belediye meclis üyeleri ile belediye başkanını ilgilendirdiğini ifade etmişti. Ama İspir Belediyesi’nin meclis tutanakları, meselenin bu kadar basit olmadığını ortaya koyarken, red kararlarının tamamında AK Partili meclis üyelerinin isimlerinin bulunuyor olması ise, İl Başkanı Öz’ün bu duruma göz yumduğu şeklinde yorumlandı.

 İL BAŞKANI ÖZ’ÜN TAVRI ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL

İlçedeki AK Parti ve MHP’li vatandaşlar, İspir’de yaşanan olayların Cumhur İttifakı’nın ruhuna ters düştüğünü vurgulayarak, partili yöneticilerin ise bu duruma çanak tuttuklarını dile getirdiler. Cumhur İttifakı tarafları, “İlçede acilen çözüme kavuşturulması gereken bir sorun var ve bu sorun ittifakın ruhuna zarar veriyor. AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri, Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’u çalışamaz hale getirme noktasında adeta ittifak etmiş durumdalar. Buna Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının ilçeye çağrılması da dâhil… Bu durum meclis tutanaklarıyla da sabitken, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün tavrı ise anlaşılır gibi değil” diye konuştular. 

 

“KİŞİSEL ÇIKARLAR CUMHUR İTTİFAKINDAN ÖNEMLİ DEĞİL” 

Burada yaşanan olayların merkezine MHP’yi oturtmaya çalışmanın tam bir garabet örneği olduğunun altını çizen partililer, “İlçede Cumhur İttifakı’nın ruhuna ters düşen bu çirkin işbirliğini görmezden gelmekse başlı başına büyük bir yanılgı ve bu sevimsiz işbirliğine ortak olmak demektir. Her iki partinin üst düzey yöneticileri bu duruma müdahale etmeli, yaşanan bu sürecin ittifakın ruhuna zarar vermesi engellenmelidir. Gerekirse her iki partinin ilçe başkanları görevden alınmalı, Cumhur İttifakı’nın ruhuna ters hareket eden meclis üyeleri hakkında da partileri tarafından disiplin soruşturması başlatılmalı ve gerekirse ihraç edilmeleri sağlanmalıdır. Hiç kimsenin şahsi çıkar ve menfaatleri Cumhur İttifakı’ndan önemli değildir ve hiç kimsenin bu güç birlğine zarar vermeye hakkı yoktur” diye konuştular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri