AK
19 Haziran 2018 Salı
Anasayfa > Yazarlar > Dursun ŞEN > MHP ADAY TANITIMI ÇOŞKULUYDU
Dursun ŞEN

MHP ADAY TANITIMI ÇOŞKULUYDU

01.10.2013 11:01 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Dursun ŞEN

Ankara Arena Spor Salonunda yapılan aday tanıtım toplantılarının birincisi Pazar günü gerçekleşti.
Salonu tıklım tıklım dolduran halkta ki umut,güvenç, inanç toplantıyı daha anlamlı kıldı.
Gençlerin ağırlıklı olduğu toplulukta kadın sayısı da azımsanmayacak ölcüdeydi.
Salonun dışındaki çoşku, Adaylarla gelen taraftarların davul zurnalı katılmaları adete bir şenlik havasındaydı.
Illerden gelenler ikramlarını da getirmeyi ihmal etmemişlerdi.
Mersinliler cezerye, Adanalılar fıstık ikram paketleri dağıttılar. 
Osmniye belediyesinin Mehter takımının gösterisi, Yörüklerin neşeli oyunları, efelerin zeybek oyunlarıyla adeta bir karnaval havasında geçen tanıtım toplantısında bin civarında ki belediyeden ikiyüz belediyenin tanıtılmasından anlıyoruz ki tanıtım toplantılarından bir kaç tane daha yapılacak.
Kamu görevlisi olup aday olacakların istifa süreci henüz başlamadı. Bu yüzden adayların kesin listesinin ilan edilmesine şimdilik mümkün değil.
Genel Başkan Devlet Bahçeli yerel yönetimlerden sorumlu Genelbaşkan yardımcısı Sadir Durmazın açılış konuşmasından sonra çoşkulu alkışlar eşliğinde konuşmasını yaptı. Sık sık sloganlarla ve sevgi tezahüratlarıyla konuşmasını tamamlayan Bahçeli manzaradan etkilenmiş olaçak ki konuşmasına yansıdığı hissedildi.
Adana Büyük Şehir Belediye Başkanlığından başlayarak tanıtılan adaylar sırasıyla sahnede yerlerini aldılar. İlçe Belediye Başkanlarının tanıtımı yapıldı Adaylar içerisinde Tekerlekli sandalyeli birisinin olduğu dikkat çekiciydi.Burdur Çeltikli adayı Arif yener'in tekerlekli sandalyeyle sahneye çıkması alkışlarla desteklendi.
Hele hele Bahçeli'nin özürlü adaya gösterdiği ilgi sevgi ile tokalaşması, alkışlaması duygusal bir hava oluşturdu.Üç kadın aday içerisinde en çok alkışı Türbanlı Zonguldak Kilimli belediye başkanı adayı aldı.
Coşkulu,Olgun ve umutlu bir havada yapılan tanıtım toplantısı MHP için bir moral değeri taşımaktadır vesselam .

 


Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.