bykşhr
06 Haziran 2020 Cumartesi
Anasayfa > Türkiye > MHP "cumhur ittifakı"nı teşkilatına anlatacak
MHP "cumhur ittifakı"nı teşkilatına anlatacak

MHP "cumhur ittifakı"nı teşkilatına anlatacak

20.01.2018 13:41 12 14 16 18 yazdır
MHP yönetimi, 12. Olağan Büyük Kongre öncesi "cumhur ittifakı" başta olmak üzere partinin siyasi gündemine ilişkin görüşlerini anlatmak üzere teşkilatıyla buluşacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Divan üyeleri, milletvekilleri ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinden oluşan ekiplerin, partinin 18 Mart 2018'de gerçekleştireceği 12. Büyük Olağan Kongre öncesi teşkilat ziyaretlerine başladığını açıkladı.

Yalçın, Şubat ayında da devam edecek ziyaretlerde teşkilata ve tabana, "cumhur ittifakı", "seçim barajı" ve siyasi gündeme ilişkin partinin düşünce ve görüşlerinin anlatılacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çalışmalara memleketi Osmaniye'de başlayacak. Sakarya'nın ardından, bin 500 kişilik geniş bir katılımla Ordu'da toplantı düzenleyecek.

Milli Mutabakat Komisyonu

Yalçın, AK Parti ile MHP arasında oluşturulan "Milli Mutabakat Komisyonu"na konusunda bir problem olmadığını söyledi.

"Liderler anlaşmış bir hususta, komisyon kurulup yola devam edilecek. Zaten konu liderler bazında devam ediyor. Arkadaşlarımız da bunun altyapısıyla ilgili çalışmaları yapacaklar. O çalışmalar sonrasında da eğer farklı bir şey cereyan ederse onun çözüm noktası, yeri de liderlerdir. Ama şu an itibarıyla herhangi bir problem görünmüyor." 

MHP'nin Kızılcahamam kampı başladı

Ankara Kızılcahamam'da yapılacak MHP kampının ilk gününde Genel Başkan Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.

MHP'nin Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ile TBMM Grubu ortak toplantılarının yapılacağı kampta, toplantılar çerçevesinde, "Meclis'te MHP'nin faaliyetleri, ekonomik gelişmeler, dış politika ile Suriye, Irak meselesi ve terör" konularında sunumlar yapılacak.

Kamp, yarın Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin gerçekleştireceği basın toplantısı ile sona erecek.

Kaynak: AA


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri