23 Ocak 2021 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Milletvekili İbrahim Aydemir'den vatandaşa şaşırtan tepki: "ÇAKALLAŞIYORSUN, TERBİYESİZ"

Milletvekili İbrahim Aydemir'den vatandaşa şaşırtan tepki: "ÇAKALLAŞIYORSUN, TERBİYESİZ"

01.05.2017 10:26 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, halini arz etmeye çalışan bir vatandaşa sinirli bir şekilde, "Çakallaşıyorsun, terbiyesiz!" diyerek dövmekten beter etti.
Milletvekili İbrahim Aydemir'den vatandaşa şaşırtan tepki:
YENİGÜN

Erzurum'da geçtiğimiz Cumartesi günü bir mağazanın açılışına katılan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, yanına gelen bir vatandaşa çok sert tepki göstererek, hakaretvari cümleler kurdu. Bir anda gelişen olaylar, kameralara an be an yansırken, tepkiyle karşılaşan vatandaş olay yerinden uzaklaştırıldı. Sinirli bir şekilde "Çakallaşıyorsun. Terbiyesiz." şeklinde sözler sarf ettiği görülen İ. Aydemir'in daha sonra diğer davetlilerin bulunduğu bölüme giderek olayın nedenini kafalarda soru işareti oluşturarak anlattı.


Milleti temsil etmek ve kendisini seçen milletin sorunlarıyla ilgilenmek üzere seçilen Milletvekili İ.Aydemir, temsilcisi olduğu vatandaşı tepkisi ve hakaretiyle dövmekten beter etti. Bir anda gelişen olay, vatandaşların araya girmesiyle son bulurken, tepkiyle karşılaşan vatandaş alandan hızlı bir şekilde uzaklaştırıldı. Tepki gören vatandaşın gitmesinden sonra sinirli bir şekilde konuşmaya devam eden İ. Aydemir'in "Spor Bakanı'yla görüşecekmişim, onun spor salonuna şey getirecekmişim." dediği görülüyor. Daha sonra diğer davetlilerin bulunduğu bölüme geçen milletin vekili İ.Aydemir, eline su sürdükten sonra, davetlilere olayı trajikomik bir biçimde şu ifadelerle anlattı: "Ramazan'da efendim bunun bir tane vücut geliştirme yeri var. Ben evden çıkınca orda karşılaştık. Şimdi söyleyince hatırladım. Torba Yasa'ya bizim buraları da ekletin, indirimlere burası da girsin. Yani birisi gelip buralarda çalışacaksa bu indirimden faydalansın. Böyle bir şey söyledi. Mevzu o. Edepsizlik ya. Maksat şu, siyasetçiye ben bir şey söyledim."

Olaya şahit olan vatandaşlar, vekil olarak tayin ettikleri İ. Aydemir'in gösterdiği tepkiyle adeta buz kestiler. Bazı vatandaşlar, İ.Aydemir'i karşısındaki vatandaşa zarar vermemesi için tutup uzaklaştırmaya çalışırken, bazı vatandaşlar ise şaşkın bir şekilde izlemekle yetindiler. İ.Aydemir'in gösterdiği bu tepki, "Milletin vekili, milletine böyle mi muamele etmeli? Vatandaş halini, sıkıntısını, durumunu vekiline arz edemez mi?" şeklinde soruları akıllara getirdi.

 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri