bykşhr
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > Öğrenci servislerine denetim çağrısı

Öğrenci servislerine denetim çağrısı

12.01.2019 10:39 12 14 16 18 yazdır
Yarıyıl tatiline günler kala Erzurum’daki velilerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ‘servis denetimi’ çağrısında bulunuldu.
Öğrenci servislerine denetim çağrısı


Yarıyıl tatiline günler kala Erzurum’daki velilerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ‘servis denetimi’ çağrısında bulunuldu. Öğrenci servislerinin sadece eğitim-öğretim sezonu başında denetlendiğini hatırlatan veliler, “Öğrenci servislerinin periyodik aralıklarla denetleneceği söylenmişti ama maalesef söylendiğiyle kaldı. Çünkü dönem içerisinde servislere ve özellikle de korsan taşımacılık yapanlara karşı herhangi bir adım atılmadı” dedi.

 

VELİLERDEN DENETİM ÇAĞRISI

Erzurum’daki öğrenci velilerinden servislere denetim çağrısında bulunuldu. Öğrenci servisleri için dönem başında yapılan denetleme çalışmalarının dönem içerisinde gevşetildiğini vurgulayan veliler, “Erzurum Valiliği’nden ricamız; öğrenci servislerinin yarıyıl tatilinde sıkı bir denetimden geçirilmeleri yönündedir. Çünkü dönem başında işi sıkı tutan öğrenci servisleri, deyim yerindeyse dönem içerisinde seleyi suya veriyorlar” diye konuştular.

 

ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI CİDDİYET İSTER

Öğrenci taşımacılığının ciddiyet ve disiplin isteyen bir iş olduğunu dile getiren öğrenci velileri, “Servislerin birçoğu üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmiyorlar. Sadece dönem başında göstermelik işler yapıp, denetimleri savuşturuyorlar o kadar. Hepsi için geçerli değil ama servislerin birçoğu uymaları gereken kurallara uymuyorlar. Bu yüzden İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu konuda ilgili diğer kurumlarla birlikte sıkı bir denetim çalışması yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Öte yandan bazı servis işletmecileri ise, korsan taşımacılık sorununun halen daha çözülemediğini ifade ederek, “Yetkili kurumlar servisleri denetlerken, korsan taşımacılık yapanları da mutlaka dikkate alsınlar. Çünkü korsan taşımacılar yüzünden işlerini layıkıyla yapan işletmeciler mağdur oluyor” ifadelerini kullandılar.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri