29 Ocak 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > Okullarda yönlendirmeye paydos!

Okullarda yönlendirmeye paydos!

11.09.2019 09:44 12 14 16 18 yazdır
Öğrenci velilerini kırtasiye alışverişleri için belli başlı noktalara göndermek suretiyle yapılan yönlendirme girişimlerine bu yıl rastlanmadı.
Okullarda yönlendirmeye paydos!


Öğrenci velilerini kırtasiye alışverişleri için belli başlı noktalara göndermek suretiyle yapılan yönlendirme girişimlerine bu yıl rastlanmadı. Veliler, kırtasiye alışverişlerini artık diledikleri esnaftan yaparken, okul formalarıyla ilgili olarak da benzer bir girişim sergilenmedi. Öğrenci velileri, okul idareleri ve öğretmenlerin bu yıl izledikleri yol ve yöntemin memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Belli ki okullara bu konuda talimat gitmiş ve uyarıda bulunulmuş. Aksi halde bizleri yine belli başlı kırtasiyeciler ve mağazalara yönlendireceklerdi” dediler.

 

OKULLARDA YÖNLENDİRME YAPILMIYOR!

Erzurumlu veliler, önceki yıllarda sıklıkla karşılaştıkları “yönlendirme” girişimlerini hatırlatarak, “Önceleri daha okul başlamadan okul formalarıyla ilgili olarak belli başlı adreslere gönderilir ve alışverişlerimizi oradan yapabileceğimiz söylenirdi. Ama bu yıl her ne olduysa okullardan artık yönlendirme yapılmıyor. İhtiyaçlarınızı nereden gidermek isterseniz, oradan giderin deniliyor. Böyle daha iyi oldu, hem artan rekabet ortamından dolayı alışverişler çok daha ekonomik hale geldi, hem de tekel ortadan kaldırılmış oldu” diye konuştular.

 

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN TEŞEKKÜR

Yönlendirme uygulamasından vazgeçilmesi noktasında emeği geçen herkese teşekkür eden öğrenci velileri, “Bu uygulamadan birden bire vazgeçildi ise, demek oluyor ki, okullara ve idarecilere talimat gitmiş; çünkü bu yıl ne okul idarecileri ne de öğretmenler böyle bir yola tevessül etmediler. Bu adımı kim atmışsa ve kimin emeği geçmişse çok teşekkür ediyoruz. Çünkü belli başlı adreslere ve esnaflara mahkum edilmekten kurtulmuş olduk. Şimdi alışverişlerimizi hem daha hesaplı hem de rahatça yapabiliyoruz” şeklinde konuştular. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri