bykşhr
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > ONLARA VAR, BİZE YOK!

ONLARA VAR, BİZE YOK!

10.01.2019 09:51 12 14 16 18 yazdır
Yaygın basın kuruluşları ve görsel medyada kış turizm merkezlerinden birbiri ardına haberler verilirken, Palandöken Kayak Merkezi görmezden gelinmeye devam ediliyor.
ONLARA VAR, BİZE YOK!


Yaygın basın kuruluşları ve görsel medyada kış turizm merkezlerinden birbiri ardına haberler verilirken, Palandöken Kayak Merkezi görmezden gelinmeye devam ediliyor.

Türkiye’deki belli başlı kayak merkezlerinin Palandöken Kayak Merkezi’ni görmezden gelme operasyonları devam ediyor. Çeşitli yaygın basın kuruluşları ile görsel birçok medya organında Erciyes, Uludağ ve Kartalkaya’daki kış turizm merkezlerinden sık sık haberlere yer verilirken, Palandöken Kayak Merkezi’nin es geçilmesi tepki toplamaya devam ediyor. Kar kalınlığının yer yer bir metreye ulaştığı Palandöken’i görmezden gelen kış turizmi lobisinin 20-30 santimetre kar kalınlığı bile bulunmayan kayak merkezlerini ön plana çıkarmaya çalışması dikkatlerden kaçmıyor.

 

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ AYRICALIKLI

Turizmciler, Palandöken Kayak Merkezi’nin Türkiye’deki kayak merkezlerinin neredeyse tamamından çok daha nitelikli ve avantajlı olduğunu belirterek, “Belli başlı kesimler Palandöken’in bu ayrıcalığını gölgede bırakmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Hiçbir kayak merkezinde Erzurum’daki gibi pistler ve kar kalitesi bulunmamasına rağmen Palandöken’in gündemden düşürülmeye çalışılması kabul edilemez. Onlar nasıl ki bu işi lobi faaliyetleri şeklinde yürütüyorlarsa, bizler de onların oluşturduğu bu lobiyi etkisiz kılacak hamleler yapmalıyız” şeklinde konuştular.

 

PALANDÖKEN’İ BİR KERE GÖREN…

Palandöken’deki kar kalınlığının kayak severler için çok ideal olduğunun altını çizen turizmciler, “Ne var ki, Palandöken’in bu durumu anlatılmıyor, göz önüne çıkarılmıyor. Bizde kar kalınlığı neredeyse bir metreye ulaşmışken, 20-30 santimetre kar kalınlığının bile bulunmadığı kayak merkezleri sürekli gündemde tutuluyor ve kayak severlerin ilgisi başka yerlere çekiliyor. Çünkü Erzurum’a gelen bir kayak severin, Palandöken’i gördükten sonra kesinlikle bir başka kayak merkezine gitmeyeceğini onlar da çok iyi biliyorlar. Bunu bildikleri için de medyanın gündemine Palandöken’i getirmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandılar.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri