23 Mayıs 2019 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Sağlık Müdürlüğü YENİ BİNASINDA

Sağlık Müdürlüğü YENİ BİNASINDA

12.03.2019 09:29 12 14 16 18 yazdır
Türkiye’nin en modern kamu binalarından birisi daha Erzurum’da hizmete girdi. İl Sağlık Müdürlüğü için yaptırılan hizmet binasında faaliyetlere başlandı.
Sağlık Müdürlüğü YENİ BİNASINDA


Erzurum Sağlık Müdürlüğü, yeni hizmet binasına taşındı. Çat Yolu üzerinde bulunan ve iki bloktan oluşan görkemli hizmet binasında faaliyetlere başlanırken, taşınma işlemleri de son sürat devam ediyor.

Türkiye’nin en modern kamu binalarından birisi daha Erzurum’da hizmete girdi. İl Sağlık Müdürlüğü için yaptırılan hizmet binasında faaliyetlere başlandı. Hastaneler Caddesi’nde uzun yıllardır kullanılan binadan yeni hizmet binasına taşınan kurum çalışanlarının yeni adreslerine yerleşme çalışmaları devam ederken, işlemler de aynı zamanda bu binadan yürütülmeye başlandı. Personelin adeta hayran kaldığı yeni hizmet binası, işlevselliği ve zarafetiyle büyülerken, şimdilik tek sorun olarak ulaşım gösteriliyor. Binanın çevresindeki ulaşım ağlarının bu yaz sezonunda tamamlanması ve çok daha etkin hale getirilmesi planlanırken, söz konusu kampüsün Türkiye’deki sayılı sağlık müdürlüğü kampüsleri arasında bulunduğu ifade ediliyor.

 

PERSONELLERİ BİLE HAYRAN BIRAKTI

İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, uzun yıllar Hastaneler Caddesi’nde bulunan binadan sonra böylesine gösterişli bir binaya taşınmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hastaneler Caddesi’ndeki bina hakikaten de artık yetersiz durumdaydı. Tarihi bir bina olması sebebiyle günümüz ihtiyaçlarına cevap veremez haldeydi. Bu yeni hizmet binasına gelince, açıkçası aşağıdaki hizmet binasında geçen yıllarımıza üzüldük. Bir hizmet binası bu kadar konforlu ve kullanışlı olamaz. Emeği geçenlere ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

İki bloktan oluşan hizmet binasında çift asansör dikkat çekerken, hizmet binası mimari tarzıyla ilgi uyandırıyor. Oval ofisler şeklinde tasarlanan hizmet binasının girişi ise, dünyanın marka turistik otellerinin giriş katlarını andırıyor.

 

BU YAZ ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Sağlık Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasında şimdilik tek eksik ulaşım ağları ve park sorunu olarak dile getiriliyor. Havaların ısınmasıyla birlikte bölgede çok geniş kapsamlı bir yerleşke çalışması yapılacağı öğrenilirken, vatandaşların ulaşım ihtiyacı için de yeni güzergahlar belirleneceği kaydedildi.

Konu ile ilgililer, “Bu yaz sezonu içerisinde çevre düzenleme çalışmaları yapılacak. Ulaşım ağlarından tutun da, açık ve kapalı otoparklara varıncaya kadar tüm alanlar gün yüzüne çıkacak” diye konuştular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri