17 Kasım 2019 Pazar
Anasayfa > Yerel > Sağlıkta çıta düşüyor mu?

Sağlıkta çıta düşüyor mu?

11.07.2019 09:33 12 14 16 18 yazdır
Polikliniklerden muayene için randevu talep eden hastalara günler sonrasına kayıt oluşturulması tepkilere neden oluyor.
Sağlıkta çıta düşüyor mu?


Erzurum’daki hastanelerde randevu problemi yaşanıyor. Polikliniklerden muayene için randevu talep eden hastalara günler sonrasına kayıt oluşturulması tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, MHRS’nin muayene içim verdiği en yakın tarih bir hafta sonrasına. Yoğunluk polikliniklere göre mi yoksa doktor sayısına göre mi değişiyor bilmiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var ki; Erzurum’da sağlık alanında çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Hastanelerde doktor bulamıyoruz, buluyoruz sıra alamıyoruz, randevu istiyoruz günler sonrasını beklemek zorunda kalıyoruz” dediler.

Erzurum kamuoyu, hastanelerde görev yapan hekim ve uzmanların  farklı şehirlere gitmeye başladıklarını ve bu gidişle Erzurum’da artık hekim kalmayacağı görüşünü taşıyor.

 

HEKİM SIKINTISI MI YAŞANIYOR?

Hastanelerde günler sonrasına randevu veriliyor olmasının, hekim sıkıntısının en somut kanıtı olduğunu dile getiren vatandaşlar, Hastanelerde özellikle belli başlı alanlarda çok ciddi hekim sıkıntısı var. Nitelikli birçok hekim özel sağlık kuruluşlarını ve başka illeri tercih etmeye başlayınca, uzmanlık gerektiren alanlarda hekim sıkıntısı hat safhaya ulaştı. Hekim başına düşen hasta sayısı bakımından bu gidişle yeni bir rekor kıracağız. Hastaneye gidiyoruz hekim yok, doktor yok. Doktoru buluyoruz sora yok, giriş yok. Randevu istiyoruz, yarına ve bir sonraki güne boş yer yok. Bu sorunlar katlanarak artıyor. Sağlık hizmetlerinin kalitesi her geçen gün düşüyor. Sağlık Bakanlığı’nın olup bitenlerden haberinin olup olmadığını gerçekten çok merak ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

MALZEME EKSİKLİĞİ İDDİASI...

Öte yandan sağlık hizmetlerinde yaşanan bir başka aksaklığın ise, malzeme sorunu olduğu iddia edildi. Kimi hastaların malzeme eksikliği yüzünden ameliyatlarının bile ertelendiği konuşulurken, söz konusu iddialar giderek ayyuka çıkıyor. Hemen herkesin dilinde dolaşmaya başlayan bu söylentiler, kamuoyunda büyük rahatsızlık oluştururken, ilgili kurumlardan bu konularda açıklama bekleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri