02 Aralık 2020 Çarşamba
Anasayfa > Türkiye > Sahile inen domuz sürüsünü elleriyle besledi
Sahile inen domuz sürüsünü elleriyle besledi

Sahile inen domuz sürüsünü elleriyle besledi

21.11.2020 10:00 12 14 16 18 yazdır
Marmaris´te sahilde balık tutan emekli Eftal Erman, yanına gelen yaban domuzu sürüsünü elleriyle besledi. Erman, "Aç oldukları için sahile iniyorlar, onlara zarar vermemek lazım" dedi.

Bir elektrik dağıtım şirketinden emekli Eftal Erman, 17 Kasım'da, bir arkadaşı ile balık tutmak için Marmaris'e 5 kilometre mesafedeki Adaağzı’ndaki sahile gitti. Erman, olta ile balık tuttuğu sırada yanına 2 yetişkin ve 5 yavrudan oluşan 7 yaban domuzu sürüsü yaklaştı.

Erman, yiyecek bulmak için sahile indiklerini fark ettiği yaban domuzlarını balık tutmak için yanında getirdiği 4 bayat ekmek ve yarım kilo tavuk budunu vererek, elleriyle besledi. 5 dakika içinde tüm yiyecekler tükendi. Tam olarak karınları doymayan domuzlar, yaklaşık 500 metre boyunca Erman'ı takip etti. O anları Erman'ın arkadaşı cep telefonu kamerasıyla ile kaydedip, sosyal medyada paylaşıldı. 

Sahile inen domuz sürüsünü elleriyle besledi

Paylaşımın altına yorumda bulunan çok sayıda kullanıcı Erman'a duyarlı davranışı nedeniyle teşekkür etti.

“Ormanlarda yiyecek bulamıyorlar”

Eftal Erman, yaban domuzlarının sık üremesi nedeniyle popülasyonlarının çok arttığını söyleyerek, “Yaşam alanları olan ormanlarda yiyecek bulma imkanları sınırlı. Yanıma gelen sürüdeki domuzların aç olduklarını fark ettim ve yanımdaki yiyeceklerle besledim. Özellikle yaz ayında hemen hemen her gün ilçe merkezine ve insanların yoğun oldukları alanlara iniyorlar. Plaj, park ve caddelerde dolaşıyorlar. Önceki gün bir yaban domuzunun zehirlendiği bilgisi bana ulaştı, çok üzüldüm. Aç oldukları için ilçeye iniyorlar, onlara zarar vermemek lazım" dedi.


 


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri